06.03.2015 7:00

Cocotte Minute po dvouleté hybernaci zakládají vatry a odtajňují originální projekt

Rituální drtiči sedmi strun a ostrých beatů Cocotte Minute v čele s Martinem Zellerem zakládají vatry a po dvouleté hybernaci připravují fenomenální návrat. Na utajeném místě pod širým nebem nahrají v srpnu letošního roku naživo a pouze za účasti vyvolených fanoušků originání video-desku.

Skupina Cocotte Minute funguje od roku 2002. Již od první desky patří CM na špičku české crossoverové scény. Kapela vyniká svým syrovým soundem, neobvyklým charismatickým hlasem zpěváka Zellera, který navíc neváhá svými texty obsáhnout témata, do kterých se většina textařů v české kotlině bojí pouštět. Ani v zahraničí není skupina žádným nováčkem, během svého působení již absolvovala turné po Ukrajině, Bělorusku či Francii a má za sebou jednotlivá vystoupení v Itálii, Chorvatskou a na Slovensku. V roce 2007 byla kapela vyhlášena na Žebřík 2006 Sony Ericsson Awards Objevem roku. Za skupinou je již velmi výrazná stopa v podobě třech úspěšně prodávaných alb Taxe na to (2000), Czeko (2002), Czeko/ Kořeny (2004)  a deseti videoklipů. Po více než deseti úspěšných letech se v srpnu 2013 Cocotte Minute uprostřed roku nečekaně odmlčeli a rok o sobě nedali žádnou zprávu. Léta na cestách si vybrala svou daň v podobě únavy a ztráty motivace jejich leadra.

 

 

„Musel jsem najít smysl, proč pokračovat. Původní potřeba, vyřvat do světa svoji naštvanost na dětství mezi alkoholikama plný domácího násilí a s tím spojenýho společenskýho stigmatu, byla už naštěstí za mnou. Stejně tak i doba smiřování sama se sebou, experimentů se substancema, základní existenční starosti. To všechno ale byl původní důvod, proč jsem se věnoval muzice,“ vysvětluje Martin Zeller.

Po dvouleté pauze se zdá, že Cocotte Minute přestávky bezezbytku využili a k obrovské radosti svých početných přiznivců a s novou energií přichází s unikátním projektem !Rituál, kmen a srdce a kmen!.

„Došlo mi, že je to zároveň i závazek. Naše muzika a moje texty provedly spousty lidí podobným osudem a přicházejí další a další. Chci jim dál nabízet možnost, jak se nezbláznit z mizernýho světa odkud přišli a jak najít cestu, když se zdá, že všude je jen tma... A navíc po těch dvou letech jsem zjistil, že jsem vlastně naštvanější než dřív. Nejsem schopnej zajistit slušnou budoucnost svejm dětem, přestože se snažím celej život makat a bejt fér. Nechali jsme vládnout deprivanty a lůzu a je potřeba to správně pojmenovat,“ přibližuje Zeller téma jejich přelomového video-alba.

Prohlédněte si také fotografie Cocotte Minute z Akropolis Multimediale 2012

Dva roky tento projekt, který v Čechách nemá obdoby, připravovali a na jeho záznam mají jen jednu hodinu a jediný pokus! Atmosféru nahrávání umocní speciální light design, videoinstalace a fireshow. Záznam této magické hodiny vyjde následně na limitované sérii DVD a CD, která bude k dispozici pouze jako součást odměny za podporu tohoto jedinečného projektu prostřednictvím serveru HITHIT. Crowdfundingovou akci na tomto portále skupina odstartovala před dvěma dny a všichni, kteří chtějí kapelu podpořit, tak můžou učinit do poloviny dubna. Podívejte se níže na video, které svérázným způsobem jim vlastním u této příležitosti Cocotte Minute natočili:

 

 

„Víme, že máme skvělý, oddaný a chytrý fans. Víme to, protože vás stále přibývá na našem facebooku, ačkoliv už skoro dva roky spíme. Chodíte na naše koncerty, koupili jste si už tisíce desek! Koupili jste si dva náklaďáky triček a mikin! Kruci, díky za to, že jste tak štědrý! Vzpomeňte si na ty chvíle, kdy vám naše tracky pomáhaly s vaším smutkem, jak vás provázely ve vašich těžkejch chvílích. Jsme hrdí, že jsme vám mohli pomoct a teď pomožte vy nám. Nikdy jsme vás nepotřebovali víc než dnes! Podpořte náš projekt ,!Rituál, kmen a srdce a kmen!' a buďte toho součástí,“ vzkazuje kapela svým fandům.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.