Nightwish přijedou letos dvakrát: Podruhé to bude Praha

Přední metalová hudební skupina Nightwish se v tomto roce chystá navštívit Českou republiku - a to dokonce dvakrát. Poprvé vystoupí v rámci vizovických Masters of Rock, přičemž nedávno anoncovala i druhý, prosincový, koncert v pražské Tipsport Areně.

Nightwish vystoupí 7. prosince v pražské Tipsport Areně Nightwish vystoupí 7. prosince v pražské Tipsport Areně Zdroj: Nightwish.fi

To, že se kult novodobého metalu objeví na letním festivalu Masters of Rock, je známo již od podzimu loňského roku. Tam Nightwish zahrají například po boku kapel Within Temptation, Black Label Society či Hammerfall. Celá akce se uskuteční ve dnech 9. až 12. července.

Novinkou je ovšem nadcházející performance v Praze. Ta proběhne téměř pět měsíců po zmiňovaném vystoupení ve Vizovicích, konkrétně v pondělí 7. prosince. Oproti Masters of Rock ovšem Nightwish budou koncertovat v úplně jiné sestavě hudebníků - s sebou do holešovické Tipsport Arény přivezou své finské kolegy Amorphis a neméně oblíbené Arch Enemy. Vstupenky jsou k dispozici ve standardních předprodejích v rozmezí od 790 do 1500 korun.Kapela Českou republiku naštěstí navštěvuje poměrně často, a tak již mělo tuzemské publikum tu čest shledat se s "novou" zpěvačkou formace Floor Jansen. Ta ve skupině předešlou vokalistku Anette Olzon vystřídala před třemi lety, kdy rovnýma nohama skočila do rozjetého turné Imaginaerum World Tour.
Sledujte metal na Facebooku:
 
Koncem měsíce vyjde vůbec první studiové album Nightwish právě za spolupráce s Floor Jansen. Název ponese Endless Forms Most Beautiful a na prodejních pultech se má objevit 27. března v Evropě a Argentině, 30. března ve Spojeném království a o den později pak v USA. Během nadcházejících koncertů tedy budeme mít tu čest poslechnout si mimo jiné i zbrusu nový materiál z dílny kapely.

Další informace

  • Název akce: Nightwish, Arch Enemy, Amorphis
  • Datum: pondělí, 07 prosinec 2015
  • Místo: PrahaTipsport Aréna
  • Cena: 790 - 1500 korun
Napsal(a):

Zanechat komentář