17.03.2015 1:00

Hailu Mergia přinese etiopský jazz do Prahy

Etiopský muzikant Hailu Mergia vystoupí v pondělí 1. června v pražském Paláci Akropolis. Není to jeho první pražský koncert, ale diváci se budou mít opět na co těšit.

Hailu Mergia je známý především jako jeden z členů skupiny Walias Band, která se začala formovat v raných 70. letech a svou slávu sbírala přes dvacet let, kdy se poté na začátku devadesátých let rozpadla. Walias Band byl ovšem velmi důležitým prvkem, který začal jako jeden z prvních utvářet hudební zázemí pro etiopské muzikanty žijící v Americe.

Po rozpadu skupiny se Hailu Mergia stáhl z očí široké veřejnosti a uchýlil se k běžnému životu. Nicméně ne na dlouho. Tento hudebník s etiopskou duší přichází do Evropy představit svou jazzovou a energií nabitou hudbu.

 

 

Hailu Mergia je ve svých písních silně ovlivněn svými africkými kořeny, které jsou v jeho hudbě jasně patrné. Mergia zároveň využívá netradičních hudebních nástrojů jako například zmenšených varhan či tzv. moog syntezátoru, což je jeden z nejpopulárnějších elektronických hudebních nástrojů vůbec. Tyto nezvyklé nástroje umožňují tomuto éterickému hudebníkovi propojit tradiční etiopské prvky s křiklavým a zářivým jazzem americké kultury.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Tento muzikant je pro Evropu v podstatě nový objev vzhledem k tomu, že do nedávna pořádal veškeré koncerty spíše v Americe. Do Prahy již ovšem Hailu Mergia zavítal a získal si velké množství příznivců. Jeho další přažský koncert tedy bude rozhodně opět stát za to.  

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.