International Roots & Blues Festival se uskuteční již pojedenácté v Bílině

Začátek léta již tradičně přivítá festival zasvěcený blues; 11. ročník oblíbeného mezinárodního festivalu Roots & Blues se uskuteční 5. července a divákům představí to nejlepší ze světa blues.

Dirty Deep Dirty Deep Zdroj: oficiální stránky

Mezinárodní Roots & Blues Festival se bude konat v Altánku u Zahradního domu v Teplicích a hlavní program pak v Lesní Kavárně, Kafáč v Bílině. Diváci se mohou těšit na pestrou škálu domácích i zahraničních interpretů z Evropy i z USA. V neděli 5. července se Teplice rozezvučí bluesovými rytmy. Festival zahájí ve tři hodiny odpoledne britský písničkář, kytarista a zpěvák Justin Lavash, který již deset let bydlí v české metropoli. Na české hudební scéně působí již několik let a spolupracuje se známými českými hudebníky. V květnu 2015 mu vyšla nová deska kam si znovu pozval hosty včetně bubeníka Davida Landštofa, pianistky Beatu Hlavenkovou nebo zpěvačky Lenky Dusilové. V roce 2012 vydal desku 25 Years a její recenzi si můžete přečíst zde.

Z českých hudebníků se mohou diváci také těšit na výborného bluesového muzikanta Miloše Svobodu, či kapelu B. B. band, která je známá pro svou živou a energetickou jazz-funkovou muziku. Mezi zahraniční interprety, kteří se zúčastní tohoto festivalu, patří také francouzská skupina Dirty Deep, která má ovšem pouze dva členy, kteří cestují se svou hudbou po Evropě a společně vytváří projekty s podobně nadanými muzikanty.

 

 

Hlavní program se uskuteční taktéž 5. července od sedmnácti hodin večer v Lesní Kavárně, Kafáč v Bílině a diváci si opět přijdou na své. Z domácí scény se například představí česká skupina The Bladderstones, která spojuje tři velmi odlišné hudebníky, kteří ovšem tvoří bluesově spjatý celek, který diváky donutí užívat si jejich hudbu spolu s nimi. Na bílinském pódiu se představí také česko-americké duo Eliška & Steve Walsh, které spojuje českou písničkářku a textařku s výborným americkým kytaristou. Jejich hudba je protkaná bluesovými a jazzovými motivy a klidnými tóny kytarových sól. Stejně tak dojde i zde na již zmíněné interprety Justina Lavashe a kapelu Dirty Deep.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Mezi další hudebníky zahraniční scény patří rakouská kapela Roosevelt Houserockers, kteří se ve své hudbě nebojí propojovat řízné tóny rocku s hlubokými tóny blues. Bohatý hudební program již pojedenácté láká diváky ze širokého okolí a i letos se jistě bude na co těšit. 

Další informace

  • Název akce: International Roots & Blues Festival
  • Datum: neděle, 05 červenec 2015
  • Místo: TepliceBílina
  • Cena: zdarma
Napsal(a):

Zanechat komentář