Éterický José González zahalí Prahu svými rytmy

Sympatický umělec a muzikant José González se se svou tichou a jemnou hudbou představí 4. března Praze.

José Gonzáles José Gonzáles Zdroj: oficiální stránky

Svou příjemnou a klidnou hudbou dokáže švédský hudebník José González uhranout celé publikum. I když se jedná o jemné a nenásilné tóny, jeho písně jsou vždy velmi hluboké a plné dojmů. Gonzáles proplouvá svým životem velmi harmonicky, k čemuž mu z velké části pomohla i hudba. V mládí se nechal inspirovat takovými velikány jako Bob Marley či Michael Jackson a pro inspiraci mu slouží jejich hudba dodnes.

Ke své citlivé a klidné hudbě, pro kterou je znám po celém světě, se ovšem González musel vypracovat. Cesta k jeho folkovým skladbám ve stylu indie byla opravdu klikatá. Svou hudební kariéru začínal v hardcore punkové skupině Back Against the Wall. Později se z punku přesunul do rocku, ale ani v něm nenašel, co opravdu hledal.

V roce 2003 vydal González své debutové album s názvem Veneer, které vystřelilo jeho kariéru vzhůru takovým tempem, že musel zanechat svých studií biochemie a věnovat se již pouze hudbě. Na této desce je značně patrný styl, který tohoto zpěváka proslavil po celém světě. Za pomoci pouze kytary a jejích lehkých tónů provádí González posluchače svým klidným a harmonickým světem.

 

 

González získal několik hudebních ocenění, mezi nimi i EBBA Award. Zároveň se také jeho hudba objevila jako podcast pro BBC 4. Nejdůležitější skladbou Gonzálezovy kariéry ovšem zřejmě stále zůstává píseň s názvem Heartbeats z alba The Knife, která upoutala pozornost široké veřejnosti a González se tak dostal do podvědomí diváků ze všech koutů světa. Tato skladba se mimo jiné objevila i v reklamě na Sony produkty a nabyla na popularitě.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Další z jeho hudebních počinů s názvem Crosses byla zremixována DJ Tiestem. Jeho nejnovější album z února tohoto roku s názvem Vestiges & Claws se těší nabývající popularitě také a skladby právě z tohoto alba si můžete přijít poslechnout na jeho pražský koncert, který se uskuteční na začátku března.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář