Respect Festival již po 18. představí Praze hudbu ze všech koutů světa

Již tradičně se v druhém červnovém týdnu rozezvučí Praha hudebním festivalem world music, který divákům každý rok nabízí něco nového ze světové hudební scény.

Susheela Raman Susheela Raman Zdroj: wikipedia.org

Tento se rok se diváci mají skutečně na co těšit. Kromě tradičních stylů, které byly představeny již v předešlých ročnících, se letos představí nové hudební žánry. Hlavní program festivalu proběhne o víkendu 13. a 14. června a následován bude doprovodným programem, který bude též plný divokých rytmů a melodií.

Hlavní program bude letos opravdu nabitý

Zahajovací koncert letos patří estonskému ansámblu Hortus Musicus, který svým netradičním hudebním repertoárem, který promíchává prvky renesance, dávných kultur a neevropských tradic, diváky zavede do zvláštního světa opravdu netradiční hudby. Ten vystoupí 26. května v prostorách Rudolfina. Hlavní program festivalu bude letos hostit bristko-indickou zpěvačku Susheelu Raman, která na Respect festivalu vystoupila již v roce 2005. Od té doby se její hudba neustále vyvíjela, také díky spolupráci s kytaristou Samuelem Millsem, s nímž vytvořila řadu projektů s indickými hudebníky.

 

 

Zároveň se také diváci mohou těšit na vokální sbor z Marseille s názvem Lo Cor De La Plana, který se na Respect Festivalu objevil v roce 2008 a zároveň také minulý rok vystoupil na festivalu Colours of Ostrava. Ve své hudbě propojuje středozemní kabaretní rytmy s chytlavými melodiemi severní Afriky. Další z účastníků je známý sardinský kytarista Paolo Angeli, který svým netradičním pojetím kytarové hudby (je znám hlavně pro svou hru na kytaru smyčcem) dokáže posluchače vtáhnout do svého světa opravdové kontroverznosti.

Hvězdy doprovodného programu

Na doprovodném programu 28. května se nejmladší diváci (6-10 let) mohou zapojit do projektu DRUM-in, což je interaktivní dílna bubeníka Miloše Dvořáčka. Zároveň se také 1. června můžou diváci těsit na seskupení Hailu Mergia, Tony Buck a Mike Majkowski, kteří propojí etiopský jazz s australskými rytmy bubnů.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Letošní Respect Festival bude tedy jistě ještě pestřejší a zářivější než předchozí ročníky a představí divákům další divy hudebního světa. Další program bude zveřejněn v nejbližší době.

Další informace

  • Název akce: Respect Festival
  • Datum: sobota, 13 červen 2015
  • Cena: 350-600Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář