Terasa Blues Festival hlásí premiéru

Zbrusu nový festival zasvěcený blues přivítá 20. června léto a s ním i bluesově laděnou hudbu domácích interpretů.

Ivan Hajniš Ivan Hajniš Zdroj: oficiální stránky

Terasa Blues Festival se bude konat na březích řeky Labe ve městečku Neratovice v restauraci Terasa. Diváci mohou přijít přivítat léto trochu netradičním způsobem. Hlavní program zahájí říčanská skupina Garden Party, která propojuje hudebníky různých žánrů a vytváří opravdu vydařené hudební soužití rocku, blues a vokálního zpěvu. Jako další se představí kapela One ROAST and the Others pocházející z Kutné Hory, kteří zahrají svou tvorbu, která spojuje ostré tóny rocku s bluesovými rytmy. Zároveň se také diváci můžou těšit na jejich adaptace skladeb od Jimmiho Hendrixe či Garyho Moora.

Mělnická skupina BAD představí divákům svou hudbu s nádechem jižanského rocku, který je protkán bluesovými a jazzovými prvky. Tento hudební útvar se dostal do podvědomí diváku již dříve díky jejich vystoupení na festivalu Rock for People, či na Open Air Festivalu v Trutnově.

 

 

Mezi další interprety patří pražská skupina SHIVA, která je známá především díky jejich hlavní vokalistce, která svým silným hlasem dokáže diváky doslova strhnout. Zároveň se také diváci mohou těšit na výborného českého hudebníka Ivana Hajniše, který se na české hudební scéně pohybuje již řadu let, ale dlouhodobě bydlí ve Švédsku. Je znám především jako frontman psychadelické skupiny The Primitives Group. Tento český muzikant je se svou hudbou znám po celé Evropě a pravidelně pořádá evropská turné.

Kontroverzní rocková kapela Folimanka Blues se na hudební scéně pohybuje již bezmála dvacet let. Jejich hudba je velice emotivní a je někdy označována za rockový šanson, kterému ovšem nechybí řízné a ostré rockové tóny. Terasa Blues Festival propojuje hudebníky od rocku až po blues a jejich program je opravdu pestrý. Tento letní festival tedy bude jistě stát za to. 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář