Waltari slaví 25 let narozeninovým evropským turné

Finská rocková kapela Waltari se v rámci evropského turné zastaví i v Čechách, a to hned na pěti místech. To svědčí o jejich velké popularitě mezi českými fanoušky. A není se čemu divit - Waltari jsou originální a právě slaví 25 let na scéně. Speciálním hostem na všech jejich vystoupeních po České republice bude tuzemská neméně zajímavá a divoká partička Egotrip.

Kärtsy Hatakka Kärtsy Hatakka Eva Makovská, MusicWeb.cz

Waltari s Egotrip vystoupili již v roce 2010 pravděpodobně proto, že hrají podobný styl hudby - crossover. Finové se mohou považovat za průkopníky tohoto žánru, míchají však různé styly podle toho, co zrovna frčí. Tím je jejich tvorba zajímavá, různorodá, originální a stále nová. Koncerty jsou vždy nabité enrgií a bláznivými úlety frontmana kapely, zpěváka a baskytaristy Kärtsy Hatakky. Byl to právě on, kdo v roce 1986 v Helsinkách skupinu založil společně s kytaristou Jariotem Lehtinenem a bubeníkem Salem Soumalainenem.

První spíše punkové album Monk Punk vydali v roce 1991 a od té doby si na konto připsali dalších jedenáct studiových desek plus nějaké remastery a výběry. V současnosti jsou vysoce uznávání a cenění po celém světě. Do Čech se poměrně často a rádi vracejí a není divu, že vznikla i spolupráce s našimi interprety. V roce 2006 se trojice Waltari - Wohnout - Lenka Dusilová spojila v písni Činely, kterou najdete na albu Wohnoutů Polib si dědu.

Na jejich divokou rockovou jízdu se můžeme těšit :
17. 10. Praha, Rock Café
18. 10. Brno, Melodka
19. 10. Pardubice, Žlutý pes
20. 10. Zlín, Masters of Rock Café
21. 10. Ostrava, Garage

Další informace

  • Název akce: Waltari
  • Datum: středa, 17 říjen 2012
  • Místo: Rock CaféPraha
  • Cena: 490 - 550 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář