středa, 02 září 2015 13:00

Whitesnake přijedou vzpomínat na Deep Purple

Napsal(a)
Whitesnake v ČR nehrají poprvé Whitesnake v ČR nehrají poprvé Zdroj: Archiv skupiny Whitesnake

David Coverdale to se svojí partou s přestávkami táhne už od konce sedmdesátých let, konkrétně od roku 1978. Předtím se ale proslavil jako frontman legendárních Deep Purple. Právě na tohle období se rozhodl zavzpomínat na posledním albu nazvaném příznačně The Purple Album.

Během tří let, po které Coverdale za mikrofonem Deep Purple nahradil Iana Gillana, spatřily světlo světa nahrávky Burn a Stormbringer (obě 1974) a Come Taste the Band (1975), přičemž neúspěch posledního způsobil nejen Coverdaleův odchod a dočasný rozpad celé kapely. O čtyřicet let později se tedy slavný zpěvák rozhodl vdechnout nejznámějším skladbám z nich nový život a nahrát je pod hlavičkou Whitesnake znovu.Těsně před natáčením sestavu opustil dlouholetý kytarista Doug Aldrich, jež byl následně nahrazen Joelem Hoekstrou z Night Ranger. Pokud jste tedy fanoušky výše zmíněného období Deep Purple, jistě již album máte doma.

 

 

"Při práci na tomhle albu si všichni splnili svůj domácí úkol," tvrdí Coverdale a dodává: "Každá nota je zahraná s patřičným respektem k mým bývalým spoluhráčům. I když jsme se soustředili na náš klasický dvoukytarový atak, přizvali jsme k nahrávání také klávesistu, vždyť jedním za základů úspěchu Deep Purple byl Jon Lord a ten jeho úžasný zvuk Hammondek. V průběhu celé nahrávky najdete spoustu různých odkazů na práci původních muzikantů, což zní úžasně. Je to opravdová pocta Jonu Lordovi, Ianu Paicemu a Ritchiemu Blackmoreovi, to oni mi dali šanci prorazit. Vždyť než jsem se k nim přidal, nikdy jsem ani nic nenahrál. A hned první deska s Deep Purple dosáhla na dvojité zlato, což bylo tehdy něco jako dnes platina. Tenkrát platinové desky ani neexistovaly!"

Sledujte metal na Facebooku:
 

Pokud se chcete přesvědčit, jak tyhle pecky stejně jako spousta původních hitů Whitesnake znějí naživo, zaškrtněte si v kalendáři datum 17. listopadu. To se totiž Whitesnake představí v pražské O2 Areně.

Přehled

 • Název akce: WHITESNAKE
 • Datum: úterý, 17 listopad 2015
 • Místo: O2 Arena Praha
 • Cena: 790 - 1390 korun

Další články

 • Faces on TV představí materiál z připravované desky Faces on TV představí materiál z připravované desky

  Faces On TV zanechali v Praze v roce 2019 veskrze pozitivní dojem. Nejprve energickým vystoupením před vyprodanými Balthazar v Lucerna Music Baru a poté neskutečným koncertem v narvaném Café V lese s celou kapelou. Nyní se vrací se zbrusu novými kousky.

 • Legendární Pink Dots se vrací Legendární Pink Dots se vrací

  The Legendary Pink Dots jsou anglicko-holandská experimentální rocková kapela, která se zformovala v Londýně již před 40 lety. V Café v lese se představí hned zkraje nového roku.

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague

  Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Jeden z nejzásadnějších eventů na poli klubové hudby obsadí stage na Metronome a rozbouří páteční a sobotní červnovou noc! Nový zvuk, nové hvězdy! 

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };