Zažijte tajuplný večer s Blackmore´s Night

Britsko-americká renesančně folkrocková skupina Blackmore's Night, jenž má v České republice mnoho fanoušků, se vrací po dvou letech opět do Čech. Letos v červenci představí svou mysteriozní tvorbu v malebném Českém Krumlově.

Blackmore´s Night Blackmore´s Night Zdroj: www.pinterest.com

Uskupení Blackmore´s Night tvoří od samého počátku kytarista Ritchie Blackmore a jeho žena a zpěvačka Candice Night. Ta potkala Ritchieho Blackmora v roce 1989, kdy jako velká fanynka skupiny Rainbow požádala o autogram. Od roku 1991 žijí ve společném svazku, což v nich probudilo zalíbení v renesanční hudbě. Debutové album Shadow of the Moon vyšlo v roce 1997. Od té doby vydali devět řadových alb, tři živé nahrávky a jednu kompilaci. Za 18 let své existence se vypracovali mezi nejúspěšnější uskupení, které ve svých písních spojuje akustické i elektrické kytary s různými renesančními hudebními nástroji.

 

 

Ritchie, vokalistka Candice a jejich skupina představí materiál ze všech doposud vydaných desek. Naposledy se připomněli v roce 2013 s titulem Dancer and The Moon. Je to jejich devátá studiová deska, ze které vyšly singly The Moon Is Shinning a Dancer And The Moon.

Čtěte také Blackmore's Night: Minstrelové míří na Slavkov

Do České republiky se Blackmore’s Night vrací rádi a pravidelně. Pro své koncerty se snaží vybírat originální místa, ten letošní tak odehrají v areálu Pivovarské zahrady v Českém Krumlově 14. července.
Vstupenky jsou od 4. března k dispozici v síti Ticketpro. Cena se pohybuje v rozmezí 990–1 590 Kč.

Další informace

  • Název akce: Blackmore´s Night
  • Datum: úterý, 14 červenec 2015
  • Místo: Český Krumlov
  • Cena: 990-1590 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář