Zimní Masters of Rock je za dveřmi. Zlín uvidí Kreator, Cradle of Filth i Sonatu Arcticu

Rok se s rokem sešel a stadion Luďka Čajky ve Zlíně čeká v sobotu 24. listopadu další Zimní Masters of Rock. Stejně jako v minulých letech i letos je program plný velkých jmen. Vystoupí například Kreator, Morbid Angel, Sonata Arctica či Cradle of Filth.

Sonata Arctica Sonata Arctica Zdroj: nuclearblast.de

Festival Masters of Rock zřejmě není třeba představovat – na naší scéně funguje již deset let, během nichž se vypracoval mezi největší žánrově zaměřené festivaly ve střední Evropě. Na jeho pódiích se vystřídalo mnoho českých i zahraničních legend, za všechny třeba Thin Lizzy, Twisted Sister, Europe, Manowar či Mötorhead, a vizovická likérka viděla nesčetně slavných písní, přičemž nejednu z nich bylo slyšet z hrdla až třiceti tisíc fanoušků. Tento festival prostě má své jméno.

S rostoucím počtem návštěvníků letní varianty festivalu se ukázalo býti logické připravit podobnou podívanou také na zimní měsíce, v nichž je obvykle podobně laděných akcí nedostatek. Světlo světa tak v roce 2005 spatřil Zimní Masters of Rock.

 

 

Hned při své premiéře vyrukoval festival s několika lákadly – známé Hammerfall, Stratovarius či Korpiklaani doplnili třeba čeští Arakain nebo Wohnout. V dalších ročnících již produkce nebyla tolik roztříštěná a festival dostal jasný směr. V budoucnosti tak lákal na zlínská pódia především metalové hvězdy. A vyplatilo se. V roce 2010 se podařilo zlínskou halu Euronics vyprodat.

Výhodné vstupenky a překvapení v podobě ohlášení prvních potvrzených kapel na nadcházející ročníky festivalů však nejsou jediným lákadlem, které na zlínském stadionu čekají. Jezdí se sem přece za hudbou a i té bude letos dost a dost. 

Zlínské publikum po třinácté hodině odpolední doslova rozehřeje Fueled By Fire, americká thrash metalová kapela původem ze slunné Kalifornie. Po exkurzi do USA zjemníme a společně s Battle Beast se přesuneme více na sever. Finové – vítězové Wacken Metal Battle 2010 - hrají především tradiční heavy metal, jemuž vévodí hlas nepřehlédnutelné zpěvačky Noory.

 

 

Druhou americkou kapelu uvidíme kolem třetí hodiny odpolední. Pozvání přijali Nile - žánrově řazení k death metalu. Po Nile vystoupí relativně mladá norská kapela God Seed, která je mnohým známa spíše než svými hudebními počiny (black metal)  neutuchajícími spory s Gorgoroth.

Řečtí Rotting Christ – další z vystupujících kapel – patří ke zlínským navrátilcům, před dvěma lety sem zavítali s finskými Finntroll v rámci jejich evropského turné k desce Nifelvind. Anid alší kapely není třeba déle představovat, neboť jak Kreator, tak Morbid Angel, Cradle of Filth či Sonata Arctica navštívili naše končiny v tomto či v minulém roce, a to jak na festivalech, tak při samostatných koncertních turné.

Vidět tyto kapely znovu naživo budete moci 24. listopadu na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky (vedle haly Euronics). Start je plánován na třináctou hodinu odpolední, vstupenky jsou k dispozici v klasických předprodejích.

Další informace

  • Název akce: Zimní Masters of Rock
  • Datum: sobota, 24 listopad 2012
  • Místo: Zlín
  • Cena: 750,-

Zanechat komentář