18+ předvedli Meet Factory dramatičnost své tvorby

Dne 4. února v klubu Meet Factory na pražském Smíchově vystoupili interpreti přinášející správně zvláštní náladu. Konkrétně se jednalo o duo 18+ a předskokana Dana Bodana, přičemž se oba z těchto s publikem v hlavním městě republiky seznámili již v minulosti.

18+ zachovali v Meet Factory chladnou tvář 18+ zachovali v Meet Factory chladnou tvář Zdroj: Jakub Macháček, Musicweb.cz

Začátek koncertu byl psaný na půl devátou večer, nicméně pokud jste dorazili dříve než v deset, měli jste tu možnost pozorovat zvolna trousící se návštěvníky akce včetně samotných hudebníků, kteří do objektu taktéž přijeli až po oficiálně uvedeném propuknutí události.

Vystoupení Dana Bodana začalo okolo deváté a prostor Meet Factory stále nebyl nijak zvlášť narvaný fanoušky. Zprvu to tedy vypadalo, že se bude jednat spíše o komornější večer, kdy půjde o přímý kontakt účinkujících s posluchači. Překvapující bylo, že takovýto dojem nemizel ani po zjištění, že je běžně obrovská hala komplexu otevřená cirka pouze do své jedné čtvrtiny.

Předskokan ale přítomné fanoušky zřejmě dobře naladil. První řady publika se začaly vlnit záhy po úvodně produkovaných tónech. Stejně tak se ani samotný autor nebránil tělesnému vyjádření hudby. Ve srovnání s navazujícími 18+ působil Dan Bodan značně pozitivněji a dával na sobě znát, že si hraní užívá. Zazněly skladby jako Soft As Rain či Anonymous.

Podívejte se také na fotogalerii: 18+, Praha, 4. 2. 2015

Hlavní performance byla zahájena s úderem desáté, kdy se v podstatě z ničeho nic sál zaplnil velkým množstvím příznivců alternativní hudby. Duo vyzařovalo vyrovnaností až apatií, zpěvačka oděná do černého uplého overalu pohybovala svými křivkami na pozadí téměř dramatického projevu jejího kolegy. Zjevné bylo, že oba sebevědomě stojí nohama pevně na zemi. Během celého vystoupení ani jeden z nich nevěnoval hledišti jediný úsměv.

Na plátně za umělci byly po dobu celého koncertu promítány smyčky až abstraktních obrazů podtrhující celou atmosféru večera. Ta byla, dalo by se říct až vážná, temná a chladná. Hudebníci vystupovali skoro tak dokonale, jako by byli roboti - během hry se nevyskytl snad žádný přešlap. Publikum si užívalo například písně Midnight Lucy, Dry nebo Crow. Zajímavým prvkem bylo to, že po celou dobu umělci stáli, přičemž při melancholické skladbě Almost Leaving se oba posadili. Vystoupení trvalo hodinu a publikum se přídavku nedočkalo, byť o něj stálo.

Obecně se dá akce v Meet Factory zhodnotit jako zdařilá. 18+ si zachovali svou chladnou tvář, která provází hloubku jejich hudby v podstatě pořád.

Napsal(a):

Zanechat komentář