Koncert N.O.H.A roztančil celé Sono

V druhém květnovém týdnu se v novém brněnském klubu Sono Centrum, o kterém se toho mnoho povídalo ještě předtím, než byl oficiálně otevřen, odehrál koncert vícežánrové smršti známé pod zkratkou N.O.H.A. Noise of Human Art, jak zní jejich celý název, napoví hodně. A v kombinaci s tolik opěvovaným zvukem a akustikou v klubu to byla podívaná přímo fenomenální.

Noise of Human Art Noise of Human Art Zdroj: bandzone.cz

Česko-německo-americká kombinace různých charakterů, která přináší krásnou různorodost a nové nápady do jejich tvorby je jen k dobru.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Za dobu jejich dlouholetého působení se ve skupině vystřídalo mnoho interpretů, nyní to však vypadá na konečně ustálenou formaci. Původní a nejznámější zpěvačku Minervu Diaz Perez vystřídala brooklynská umělkyně Kaia Brow, která se již odmala věnovala hudbě. Zakládajícími členy jsou Philip Noha, hlava, saxofonista původem z česka, a MC Chevalier Hadley, jemuž přezdívají duše kapely. Srdce skupiny přezdívají Thomu Herianovi, který je také původně z Prahy a který podtrhuje Drum and Bassovou linku hrou na bicí. Aby byla sestava kompletní, je potřeba zmínit ještě basistu a kontrabasistu Jantrabasse, jemuž říkají játra téhle formace, a nově příchozí zpěvačku původem také z Česka, z níž přímo tryská energie. Ta vystupuje pod pseudonymem Hanny.

 

 

 

Po příchodu do Sona vás na první pohled zaujme design a provedení celého klubu. Dvě patra nadupaného zvuku, v každém z nich bar, na kterém prostřednictvím plasmové obrazovky promítají záběry z pódia, aby vám i při objednávání pití nic neuteklo. Jak se klub plnil, scházely se různé typy zcela nesourodých lidí. Po prvních tónech na nich však bylo jasně poznat, že všechny spojuje jedno – právě tahle hudba. Výborný zvuk, který byl z každé strany slyšet čistě a jasně, se odrážel ze všech stran, avšak nezkresloval. Basy, které však nebyly nějak zvlášť přehnané, projížděly člověku celým tělem. Při prvních dvou písních se všichni roztančili, avšak jen pod taktovkou Mc Chevaliera.

Než se však člověk stačil zamyslet nad tím, jestli absence zpěvaček je záměrná, byla celá N.O.H.A na pódiu a začala pravá párty ve všech ohledech. Multikulturní spojení různých žánrů, od D´n´B počínaje po hip hop a lehce jazzové ladění konče. Zpěvačky spolu perfektně ladily a o trochu více roztančená Hanna rozproudila publikum na plné obrátky. Její taneční kreace spolu s neskutečnou energií, která sršela ze všech účinkujících, nakazily všechny tanečními ambicemi. Za zmínku stojí i prostor, který zhruba v půlce vystoupení dostal bubeník a který svým ohromným sólem dostal do kolen povícero lidí. Vhození paliček do publika byla jen příjemná třešnička na dortu. Tracklist byl převážně z písní nových, tak i těch starých, včetně zřejmě jejich největšího hitu Tu Café, jenž byl v podaní nové sestavy místy lehce laděn až do dubstepu, dostal však jen nový a atraktivnější kabát a na jeho půvabu mu to nic neubralo.

I když se v průběhu koncertu měnilo složení hudebníků právě vystupujících na pódiu - v jednu chvíli byl na pódiu jen MC, v druhé chvíli zase jen jedna ze zpěvaček, i tak se nabitá atmosféra neměnila a každý z nich uměl zabavit publikum jinak. Všichni dohromady potom předváděli neuvěřitelné představení. Celý koncert natáčela ČT Art, pokud budete mít chvilku, neváhejte si ho pustit. Atmosféru z koncertu sice nenasajete na sto procent, ale alespoň vám nastíní, o co jste přišli. A příští koncert Noise of Human Art určitě nepromeškejte!

 

Zanechat komentář