Na festivalu Never Say Die 2013 zaznělo 666 breakdownů Doporučený

V úterý 15. října se na pražský klub MeetFactory snesl lehký podzimní déšť a o poznání těžší metalcorová nálož v podobě putovního Impericon Never Say Die festu.

Emmure Emmure Zdroj: Facebook

Déšť se, již podruhé během jednoho týdne, ukázal být předzvěstí povedené akce. Fans před otevřením klubu venku lehce promokli, stejně jako na čtvrtečním koncertě The Dillinger Escape Plan. Na rozdíl od této žánrově pestřejší akce se festival Never Say Die (NSD) letos nesl v duchu striktního metalcoru. První kapelou, která se na stagi objevila hned po otevíračce v sedm hodin, byli australští Hand Of Mercy, kteří ve svém krátkém metalcorovém setu jasně vytyčili směr, kterým se celý večer posléze ubíral. 

Dalších dvacet minut drahocenného hracího času bylo vyhrazeno pro australské krajany Northlane s jejich lehce atmosférickým setem, který bohužel pro skalní fanoušky čítal pouhé čtyři písně. Atmosféra synťákových ploch byla v zápětí nekompromisně rozdrcena hardcorem v podobě kapely Hundreth. Řízný americký hardcore až na dřeň, nic víc, nic míň. Betraying The Martyrs naopak naladili na trochu melodičtější notu a zahráli svůj zpěvný metalcore. Bylo zřejmé, co se dnes fanouškům a fanynkám líbí.

 

Čtěte také: The Dillinger Escape Plan předvedli Čechám co znamená opravdový chaos

 

Betraying The Martytrs zakončili první polovinu večera a další na řadu přišli oblíbení I Killed The Prom Queen, krajané a kamarádi australských Parkway Drive. Kdyby existovala učebnice metalcoru, I Killed The Prom Queen s kytaristou Jonou Weinhofenem (ex Bring Me The Horizon, ex Bleeding Throughby do ní bezpochyby přispěli velkou měrou. Našlapané riffy a léty prověřený sound ocenili jak bojovníci v moshpitu, tak Jonovy fanynky pod pódiem. Toto všechno bylo však pouhým zahřívacím kolem pro zlo, které mělo teprve přijít: Carnifex. 

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Tato deathcorová smečka z USA nedávno obnovila svojí činnost a NSD 2013 je pro ně prvním turné po tomto comebacku, což potvrdili svým extrémním nasazením a energií. Zazněl i nový song z připravovaného alba, což značí, že Carnifex jsou znovu na scéně v plné síle. Při hitech jako "Hell Chose Me" a "Until I Feel Nothing" byla atmosféra pod pódiem skutečně hutná, což doplňoval zpěvák Scott Lewis svým démonickým zjevem i projevem. V tuto chvíli se zřejmě konečně podařilo členitý prostor MeetFactory optimálně nazvučit. Carnifex opustili stage bez přídavku a nezbývalo než počkat na hlavního headlinera celého turné, newyorskou úderku Emmure.

 

 

V zápětí se ukázalo, že Carnifex byli pouhou návnadou na opravdové peklo, které se mělo rozpoutat. Emmure si potrpí na svoji drsnou hardcorovou image a pro nějaké melodie či sóla není v jejich tvorbě příliš místo. Jejich jednoduché houpavé riffy způsobily, že prakticky většinu setu takřka polovina MeetFactory skákala na místě do rytmu sedmistrunných kytar. Zazněly převážně songy z předloňského alba "Speaker Of The Dead", doplněné jak novou, tak tou nejstarší tvorbou.

Asi největší show na pódiu předváděl zpěvák Frankie Palmeri, který na rozdíl od spousty jiných vokalistů funguje také jako prvotřídní frontman s neuvěřitelným charismatem. Po přídavku v podobě klipové "MDMA" se Emmure rozloučili. Ještě před tím, než se zpocení fans vydali vstříc deštivé Praze, stihli se někteří z nich setkat a vyfotit s hudebníky, kteří se po koncertě pohybovali po klubu, což znovu potvrzuje celkovou přátelskou atmosféru corových akcí, jako je Never Say Die.

Napsal(a):

Zanechat komentář