Tata Bojs oslepili, ohlušili a zkrvavili SaSaZu

Skupina Tata Bojs si pro sebe ve středu 17. října zabrala prostor SaSaZu, aby zde předvedla svou velkolepou audiovizuální show TaTaZu. Členové skupiny slibovali, že se bude jednat o jedinečný zážitek. O tom, co se na vyprodaném koncertě ve skutečnosti odehrálo, však jistě ani nesnili ať už ve snech příjemných, nebo v nočních můrách.

Tata Bojs v SaSaZu Tata Bojs v SaSaZu Jakub Macháček, Musicweb.cz

Vraťme se ale na začátek. Čtvrt hodiny před devátou odstartovala akci Lenka Dusilová v roli speciálního hosta. Komorní zpěvačka s kytarou působila nejprve v SaSaZu tak trochu jako zjevení z jiného světa (myšleno v tom nejpozitivnějším smyslu slova). Během svého půlhodinového vystoupení zaznělo několik skladeb z loňského alba Baromantika i starší věci v čele s písní Vlčí oči. Atmosféra sice částečně zanikala kvůli hlaholu nezainteresované části publika, přesto však byla Lenka Dusilová skvěle vybraným hostem. Málokdo by tak kontrastoval s prostředím i s následným děním, a zároveň do něho zvláštním způsobem dobře zapadal.

 

 

Oslepující záře reflektorů a LED stěn. Ohlušující šum a zlověstný hlas opakující slovo TaTaZu. Takto zahájili svůj koncert ve stylu světových hvězd Tata Bojs, samotný vstup na pódium se jim však příliš nepovedl. Klávesista Jiří Hradil se při něm totiž odporoučel k zemi a přivodil si zranění hlavy. Toho si však všimly možná jen první řady, úvodní tóny již zazněly, a tak skupina úzkostlivě odehrála první píseň. Po jejím skončení Milan Cais alias Bublajs koncert přerušil a šel zkontrolovat, jestli je spoluhráč v pořádku. Naštěstí byl a zvládl se během celého koncertu aktivně zapojovat. 

Řeklo by se, že už si Tata Bojs během jednoho koncertu vybrali smůly dost, technika však měla jiný názor. Bublajs se ji tedy snažil zprovoznit a Mardoša zatím vyprávěl sáhodlouhý vtip o chodníku s pochybnou pointou. Po chvíli se přiznal, že si tuto zábavu už vyloženě tahá z paty. Po pár minutách se již rozjela píseň Usínací a skupina se mohla probudit ze zlého snu. Ke slovu se dostaly pecky z Ležaté osmičky, LED stěny putovaly nahoru a dolů a střídavě oddělovaly a spojovaly publikum s kapelou, světelná show oslepovala... Rozpačitý začátek byl překonán.

Podívejte se také na fotoreportáž Jakuba Macháčka

V průběhu koncertu došlo také k pokřtění nového DVD Ležatá Letná se záznamem s loňského završení turné k Ležaté osmičce. A protože by to nebyli Tata Bojs, kdyby nepřišli s originálním řešením, nekřtilo se nudně nějakou tekutinou, nýbrž šumem. U aktu asistovala Lenka Dusilová a následně si se skupinou zazpívala písně Luna, Duševní a Eko echo.

Koncert rychle gradoval. Výzvu tak do tance, mládeži na začátku Attention Aux Hommes! poslechli i ti, kteří byli do té doby příliš zaskočeni projekcí a zařazením méně známých písní. Při prvním finále v podobě Pěšáků se ukázalo, že ačkoliv budou Tata Bojs (podle vlastních slov) těžko kdy lepší než Clash (nebo Jimmy aka Iggy, jehož píseň si během večera střihli s vlastním textem), fanoušci je přesto milují. A ve shodě s jedním z přídavků mohli z koncertu odcházet zas o trochu Šťastnější.

Napsal(a):

Zanechat komentář