Asymmetry Festival ohlašuje Melvins, Ufomammut a IconAclass

Polský Asymmetry Festival, který se uskuteční 1. až 4. května 2013 ve Wrocławi, přihazuje do svého line-upu další jména – skupiny Melvins, Ufomammut a sólový projekt IconAclass rapera z dua dälek.

Melvins Melvins Zdroj: archiv skupiny

Skupinu Melvins pravděpodobně není třeba dlouze představovat. Velká inspirace seattlovské grungové scény a také představitelů žánrů sludge a doom metal, za všechny jmenujme například Nirvanu, Tool, Mastodon, Neurosis nebo Isis, se v hudebním světě pohybuje již téměř třicet let. Na festival dorazí v podobě Melvins Lite (Buzz Osborne, Dale Crover a Trevor Dunn), ve které se jim letos na podzim podařilo v 51 dnech objet všech 50 států USA a District of Columbia.

 

 

Mezi další taháky polského festivalu patří italské průkopnické trio Ufomammut. Během hledání originálního soundu se jim podařilo stvořit něco, co by se dalo popsat jako psychedelic sludge/doom metal. Legendy praví, že kapela předvede na Asymmetry Festivalu monumentální show, která zcela přepíše chápání slova heavy.

Houpavěji orientovaní návštěvníci jistě ocení i zařazení sólového projektu rapera Willa Brookse aka MC dälek s názvem IconAClass. Projekt, který je odkazem na devadesátá léta, přináší mocné beaty a vrací se ke klasickému pojetí hip-hopu. MC dälek je fanouškům metalové scény znám ze společných šňůr, které dälek podnikli se skupinami jako právě Melvins, Tomahawk nebo Isis.

Asymetrii podpoří i Agalloch, Mayhem či Shining

To samozřejmě zdaleka není vše. Na Asymmetry Festivalu se těšte i na další hvězdná jména typu Agalloch, Cult of Luna, Mayhem či Shining. Bohatý line-up doplní i The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, Amenra, Von Magnet, Metallic Taste Of Blood, Balázs Pándi, Astronautalis nebo Matadores. Program však ještě není uzavřen, brzy budou oznámeni další domácí i zahraniční interpreti.

Pokud uvažujete podniknout výlet kousek za hranice na wrocłavský Asymmetry Festival, máte nyní příležitost ulovit si na oficiálních stránkách festivalu vstupenku ze speciální edice čítající tři sta lístků za akční cenu 190 polských zlotých (zhruba 1 200 korun). 

Napsal(a):

Zanechat komentář