Avantasia: Nové album vyjde už v březnu

Metalová opera Avantasia se v březnu dočká dalšího pokračování. Novinka dostala název The Mystery of Time a Tobias Sammet už také prozradil některá hvězdná jména, která se na albu objeví. Bylo také potvrzeno turné, v rámci kterého se tento projekt představí jako headliner na Masters Of Rock 2013.

Avantasia The Mystery of Time Avantasia The Mystery of Time Zdroj: last.fm

Hlavní mozek celého projektu Avantasia a Edguy, Tobias Sammet, po vydání koncertního DVD, The Flying Opera – Around the World in 20 Days, v roce 2011 prohlásil, že příběh Avantasie je už nadobro uzavřen. Naštěstí pro nás, fanoušky, svůj názor změnil: „Vím, že jsem řekl už vše, co mohlo být jménem Avantasie řečeno. Ale pouze o tom Avantasia není. Chci dál tvořit skvělou hudbu, chci dál vytvářet další fantasy světy, čím větší a epičtější, tím lepší. A při poslechu nového materiálu, který jsem pro novou kapitolu v historii Avantasie vytvořil, vím, že není možné, abych do toho nešel! Získal jsem pocit a jistotu, že se to musí stát a že to tak má být.

Sammet o novince dále prozradil: „Nový materiál zní velmi čerstvě a nově a lze na něm slyšet náladu z prvních alb Avantasie. Opět to bude okouzlující pohádka, daleko od veškerých hudebních trendů.

 

 

Nahrávání nového alba probíhá v německém studiu VOX Klangstudio pod dohledem producenta Saschi Paetha (Kamelot, Edguy, Rhapsody, Epica). Tobias původně chtěl, aby bicí opět nahrál Eric Singer z legendární kapely KISS. Ten však kvůli probíhajícímu turné čas neměl. Sammet proto oslovil jiného vynikajícího bubeníka jménem Russell Gilbrook z Uriah Heep.

Tobias o Russellovi řekl: „Pamatuju si, když jsem před pár lety viděl Uriah Heep, jak jsem byl opravdu ohromen tím, jak bubeník týral jeho nebohou bicí soupravu, mlátil do ní hlava nehlava a přitom stále hrál dynamicky a měl ten svůj groove. Věděl jsem, že když někdy budu potřebovat bubeníka, pokusím se sehnat jeho. A nyní, když je nahrávání dokončeno, vím, že to bylo dobré rozhodnutí.

Známe už i další hosty, kteří se na The Mystery of Time představí. Prvním z nich je Bruce Kulick, známý především svým působením v KISS. Jeho kytaru na novince uslyšíme ale pouze ve dvou písních. Dalším hostem je zpěvák Biff Byford ze Saxon a svoji účast na novince už potvrdil také Michael Kiske (ex-Helloween, Unisonic), který zatím na žádném vydaném albu Avantasie nechyběl. Svoji spolupráci na The Mystery of Time Kiske okomentoval: „Budu zpívat ve třech nebo čtyřech písních, i když je možné, že jich bude ještě více, protože kluci ještě nahrávají. Písně, ve kterých budu zpívat, jsou typické Avantasia skladby, skvělé melodie v power-metalovém hávu. Materiál se mi velmi líbí, Tobi je jednoduše schopen složit excelentní a skvělé melodie.

 

 

Kromě již potvrzených hostů na albu také uslyšíme živý filmový orchestr! A podle ukázek to zní skvěle.

Hned po vydání novinky se Avantasia vydá na halové turné The Mystery World Tour. V několika málo vybraných městech po celém světě tak Avantasia odehraje tříhodinovou show, na které zazní průřez všemi šesti alby. Do České republiky metalová opera zavítá „pouze“ jako headliner festivalu Masters Of Rock 2013.

THE MYSTERY WORLD TOUR 2013

13. 04. 2013 (CH) - Pratteln - Z7
14. 04. 2013 (CH) Pratteln - Z7
16. 04. 2013 (I) Milan - Alcatraz
18. 04. 2013 (D) Ludwigsburg - MPH Arena
19. 04. 2013 (D) Kaufbeuren - All - Karthalle
20. 04. 2013 (D) Fulda - Esperanto Halle
22. 04. 2013 (D) Berlin - Tempodrom
23. 04. 2013 (D) Hamburg - tba
25. 04. 2013 (D) Oberhausen - Turbinenhalle
26. 04. 2013 (D) Lichtenfels – Stadthalle
08. 06. 2013 (S) Sölvesborg - Sweden Rock Festival
21. 06. 2013 (F) Clisson - Hellfest
23. 06. 2013 (RU) Moscow – MILK
13. 07. 2013 (D) Ballenstedt Rockharz Festival
14. 07. 2013 (CZ) Vizovice – Masters Of Rock
10. 08. 2013 (UK) Derbyshire - Bloodstock Festival

Napsal(a):

Zanechat komentář