19.04.2012 13:22

Booka Shade zvednou na Open Air Festivalu 2012 houseovou vlnu Doporučeno

Booka Shade se představí na Open Air Festivalu Booka Shade se představí na Open Air Festivalu Zdroj: Open Air Festival

Vyžíváte se v hudebních stylech jako elektronika, jazz, house, rock, techno či klasická hudba a máte pocit, že žádný tuzemský festival takto pestrou škálu nenabízí? Chyba lávky. Letošní Open Air Festival všem žánrovým nenasytům slibuje barevnou hudební směsici, a dokonce v jednom balíku. A Booka Shade souhlasně pokyvují hlavou.

Netrvalo dlouho, aby Walter Merziger a Arno Kammermeier zjistili, že jedna škatulka pro ně představuje až příliš těsný prostor. Přesto si však na pravou hudební svobodu museli chvíli počkat. Německé duo začínalo pod pseudonymem Planet Claire, se kterým v tamních klubech rozjížděli do ranních hodin hlučné elektro-popové sety.

Zjistěte, kdo další se představí na Open Air Festivalu

V první polovině 90. let se nechali zlákat komerčními nabídkami na produkci filmových soundtracků a popových hitů pro stěžejní německé labely. S hudebně prázdným, depresivním obdobím se ale Booka Shade nikde moc nechlubí a nejraději by ho ze svých životů vymazali. „Tehdy nám bylo všechno jedno. Dneska řešíme každou notu,“ vzpomíná Arno.

Vymodlená spása přišla až v roce 2002 se založením nahrávací společnosti Get Physical Music. Ta se brzy vyšvihla mezi berlínskou špičku produkčních korporací v oblasti dance-music. Dvojice zde vydala čtyři z celkových pěti studiových alb, včetně aktuální desky More!

Vyhrajte vouchery na vstupenky na Open Air Festival

Od té doby prakticky non-stop koncertují, a jak uvádějí na svých webových stránkách, milují každou minutu živého vystupování. Energická live show v podání elektronických mágů Booka Shade na Open Air Festivalu 2012 je tedy zaručena.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.