Chcete se zadarmo podívat na Wacken? Doporučený

Jeden z největších světových metalových festivalů Wacken Open Air letos slaví své 25. výročí a fanoušky tvrdé hudby se rozhodl potěšit přímým přenosem několika koncertů, dostupným zdarma z webových stránek Arte TV.

Avantasia na Masters of Rock 2013 Avantasia na Masters of Rock 2013 Foto: Tereza Ticháčková/musicweb.cz

Festival v severoněmeckém městečku Wacken je největším a nejznámějším metalovým festivalem v Evropě. Na několika pódiích vystoupí během tří dnů téměř stovka světoznámých kapel. Není proto divu, že všechny vztupenky v nákladu zhruba 80 000 kusů byly vyprodány během 48 hodin. Avšak díky internetovému přenosu bude moci každý ochutnat jedinečnou atmosféru festivalu. A na jakých kapel se v přímém přenosu dočkáme?

Prvním přenášeným koncertem bude ve čtvrtek 31.7. od 18:00 do 19:15 vystoupení ocelových templářů Hammerfall. Ti po rozporuplném albu "Infected" (2011) opět povolali kladiváře Hectora, který opět hrdě pózuje jak na čerstvě vyšlém singlu Bushido, tak na očekávané deskou (r)Evolution, které se dočkáme 29. srpna. Dá se tedy očekávat, že jejich vystoupení bude obsahovat právě čerstvé skladby z novinky.

Klikněte zde pro vstup na stránky Arte TV s přenosem z Wackenu 

S novým materiálem přijedou také matadoři Accept. Po dvou skvělých albech, kterými se Accept znovuzrodili do nového tisíciletí, spatří 16. srpna světlo světa jejich album "Blind Rage". Očekávání fanoušků jsou jako vždy veliká, a první singlová skladba "Stampede" slibuje, že je do puntíku vyplní. Na Wackenskou porci německého heavy metalu se můžeme těšit ve čtvrtek 31.července. od 22:30 do 24:00.

V pátek 1.srpna mezi 18:00 a 19:15 budou Wackenskému Black Stage vévodit finští Children of Bodom. Ti jsou od loňského vydání jejich osmého studiového alba "Halo of Blood" stále na cestách a v říjnu vyrážejí na turné po Severní Americe.

V pátek 1.srpna od 21:15 do 22:15 dorazí z Velké Británie patologové Carcass. Legenda morbidního grindcoru z přelomu 80. a 90. let vydala loni v září album "Surgical Steel" a začala v obměněné sestavě opět aktivně koncertovat. A ačkoliv neplánují v blízké době začít pracovat na nové desce, jsou plni elánu a slibují, že atmosféru márnic budou na pódiích šířit i nadále.

Na thrashery Kreator se můžete podívat v sobotu hned čtvrt hodiny po půlnoci. Na pódiu se ukáží 2.srpna od 0:15 do 1:30. Své třicetileté zkušenosti plánují ukázat nejen na Wackenu ale i na prosincovém turné po západní Evropě, na které vyrážejí spolu s Arch Enemy, Sodom a Vader.

Na stránkách 3sat pak bude v sobotu 2.srpna od 22:00 probíhat stream koncertu powermetového projektu Avantasia Tobiase Sammeta. Ačkoliv je frontman Edguy vytížený koncertováním se svou domovskou kapelou na turné k novému albu Space Police, slibuje že na Wacken doveze s Avaantasií velkolepou show a, jako ostatně vždy, nešetří superlativy. A není důvod mu nevěřit.

Stream z vystoupení projektu Avantasia naleznete zde

 

 

Jediným nebezpečím hrozícím pokazit tuto hudební hostinu o šesti chodech jsou tak případné technické problémy. Ale věřme, že německé televize budou mít vše pevně v rukách a my si budeme moci o víkendu užít atmosféru Wackenu i v obývacích pokojích.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Napsal(a):

Zanechat komentář