neděle, 11 leden 2015 00:00

Co nového u Rammstein? Lindemann pracuje na vlastním projektu

Napsal(a)
Rammstein si dávají pauzu Rammstein si dávají pauzu Zdroj: Archiv skupiny Rammstein

Je to už víc než pět let, co pionýři německy zpívaného metalu, skupina Rammstein, vydali svou šestou a zatím poslední řadovku Liebe ist für alle da. Od té doby jsme se dočkali jednoho výběru a kupy DVD. Jaká je tedy budoucnost jedné z nejvýraznějších kapel konce devadesátých let?

Kytarista Richard Z. Kruspe tráví volné chvilky účinkováním v kapele Emigrate, jíž nedávno vyšlo druhé album. V jednom rozhovoru se o současné situaci ve své domovské partě obšírněji rozpovídal.

"Plánujeme vydání živáku na DVD, potom vydáme živák na DVD, potom další DVD s živákem… Máme v plánu tolik DVD, že nevíme kam dřív skočit. Nejdřív se tím musíme probrat. Takže každý teď pracuje na něčem svém. Znovu říkám, že Rammstein byla vždy skupinou, která potřebuje čas, musíme si vzájemně naslouchat, vycházet si vstříc, nic neuspěchat. Jedním z kladů nové situace v hudebním průmyslu je to, že nás nikdo nenutí vydávat každý rok novou desku - není to nutné - a věřím, že lidé, kteří to takhle dělají, nevydávají moc dobrá alba. Takže mě se ta možnost popravdě zamlouvá, vzít si pauzu. Opakuji, že věřím tomu, že se zase za čas dáme dohromady, miluju koncertovat s Rammstein a když někdo přijde s vizí pro další nahrávku, uděláme další nahrávku."

A co dělají ostatní členové téhle bandy úchylů? "Flake píše knihu," tvrdí Kruspe. "Till dělá na nějakém sólo projektu, ale nic jsem zatím neslyšel." Uvedený sólo projekt určitě bude stát za to. Nedávno totiž vyšlo najevo, že zpěvák Rammstein Till Lindemann v něm spojí síly s Peterem Tägtgrenem, hlavním mozke Hypocrisy a Pain. O spojení zatím není mnoho informací, nedávno byl založen jeho facebookový profil. Pär Hulkoff, kytarista, zpěvák a klávesák švédských indutrialistů Raubtier, už údajně měl možnost do autorské kuchyně nového dua nahlédnout a vyjadřuje se s nadšením. "Ty krátké ukázky, co jsem slyšel, mě úplně odrovnaly. Tohle způsobí ozvěnu do věčnosti." A jméno nového uskupení? Jednoduše Lindemann.

Další články

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };