Danny Worsnop opouští Asking Alexandria

Danny Worsnop, který byl s Asking Alexandria od jejího druhého počátku, z kapely odchází. Oznámil to před pár dny na svém twitteru. Na jeho vztahu se členy své teď už ex-kapely to však prý nic nemění.
Danny Worsnop učinil závažný krok ve své pěvecké kariéře Danny Worsnop učinil závažný krok ve své pěvecké kariéře Zdroj: Danny-worsnop.com
 
Když se Ben Bruce, kytarista a doprovodný zpěvák Askingů, po neúspěšných pokusech rozjet kapelu ze Spojených arabských emirátů rozhodl přesunout svou snahu do anglického Yorku, byl Danny jedním ze znovu-zakládajících členů.
 
Asking Alexandria se během osmi let postupně vypracovala na celosvětově známou metalcorovou formaci. I přes častou kritiku, která doprovází každou známější skupinu, pomohl Danny dostat svůj ansámbl na výsluní největších corových podií. Nyní se však, jak sám napsal, rozdělila jeho cesta s tou kapelní. Může za to jeho side-project We Are Harlot? Snad částečně:
 
Všem mým kamarádům a fanouškům: chtěl bych vám oznámit, že naše cesty s Asking Alexandria se rozchází. Během posledních osmi let jsme spáchali spoustu skvělých věcí a vytvořili něco opravdu mimořádného. Stejně jako kdysi, i nyní chci pro kapelu to nejlepší; a teď tím nejsem já. Asking Alexandria bude po celý rok koncertovat a pracovat na novém albu. Vždycky budu za Asking Alexandria stát a budu je mít rád – nemůžu se dočkat, až uvidím, co pro ně budoucnost chystá. Jsem opravdu zvědavý, jak se vyvine další kapitola mého života s We Are Harlot. Uvidíme se na turné!
 
 
Askingové tedy chystají pokračování alba From Death To Destiny z předminulého roku, které se vyšplhalo až na šestou příčku amerického žebříčku Billboard 200, a dlouhou řadu vystoupení. V Česku se na ně můžeme těšit na Rock for People, které se bude konat od 4. do 6. června v Hradci Králové. Ben Bruce již tedy pravděpodobně sehnal nového zpěváka, jeho jméno však zatím tají, tak se nechme překvapit.
 
Co se Dannyho rockového projektu We Are Harlot týče, ti pro nás připravují eponymní debut, který má vyjít na konci března. Nedávno také vydali videoklip k singlu Dancing On Nails. We Are Harlot se nechali slyšet, že chtějí navázat na rock and roll osmdesátých let a stanovili si přetěžký cíl: jít ve stopách svých vzorů a rockových ikon Aerosmith a Van Halen. Doufejme tedy, že Dannymu jen příliš nestoupla sláva do hlavy a opravdu ví, co dělá.
Napsal(a):

Zanechat komentář