Dave Mustaine: Jak to vypadá s novým albem Megadeth?

Americká thrash metalová skupina Megadeth nedávno dokončila nahrávání svého patnáctého alba. To by mělo podle plánu vyjít na přelomu tohoto roku. Jak to nyní v kapele vypadá a co můžeme od nové desky čekat prozradil zpěvák a kytarista Dave Mustaine.

Megadeth přijdou s novou deskou. Vydaří se? Megadeth přijdou s novou deskou. Vydaří se? Zdroj: Oficiální facebook profil Davea Mustaina

Skupina Megadeth, jedna ze členů „velké thrash metalové čtyřky", má za sebou nahrávání svého v pořadí již patnáctého alba. Nového kousku bychom se měli dočkat někdy během zimy. Na budoucí desce hostuje dokonce i Chris Adler, bubeník skupiny Lamb of God. Písničky nyní prochází úpravami ve studiu pod rukou Joshe Wilbura, který spolupracoval s kapelami Lamb of God, All That Remains či Gojira.

A jak že zatím deska působí? Na tuto otázku odpověděl zpěvák Megadeth Dave Mustaine: „Na novém albu je vážně dost kytarových riffů a zajímavých sól. Myslím si, že i basa a bicí znějí vážně dobře. Víte, už od začátku jsem věděl, že se chci vrátit ke kořenům Megadeth a že tohle bude hodně thrash metalová nahrávka," říká Dave a nezapomíná nadšeně dodat, že pro nahrávací společnost je nový materiál tím nejlepším, co kapela vytvořila za posledních patnáct let.

Cesta k úspěšnému nahrávání však nebyla vůbec snadná. Minulý rok totiž z Megadeth odešli rovnou dva členové: kytarista Chris Broderick a bubeník Shawn Drover. I tento problém však skupina zvládla parádně. „Kapela je jako živý organismus a musí se obnovovat. Když prostě hrajete ve čtyřech lidech a každý má jinou představu o tom, co dál, musíte se sami sebe zeptat, co by bylo lepší pro celou kapelu, než pro jednotlivce. Tak jsme udělali pár změn. A myslím, že k lepšímu. Však uslyšíte sami...," dodává slibně Mustaine. Jak se ale nová sestava Megadeth osvědčí, budeme moci posoudit až za pár měsíců.

Napsal(a):

Zanechat komentář