Gingerhead jezdí v Praze na běžkách

Společně s vánoční atmosférou přichází skupina Gingerhead se zbrusu novým videoklipem, ve kterém se nebáli obout v létě běžky a netradičně tak pojmout výlet Prahou.

Gingerhead Gingerhead Zdroj: management kapely

První singl Tancuj tam a zase zpátky ze vznikajícího prvního dlouhohrajícího alba kapely právě vychází zároveň s videoklipem. Autorem hudby a textu je kytarista Luboš Moravec a hlavních rolí se ujali Pan Václav Jelínek a Adam Jarchovský z tělesa Bratři v tricku. Proč právě oni? Kytarista Maťo Mišík našel v archivu svého kamaráda Jakuba Duška jedinečný materiál s hereckým duem Bratři v tricku, který původně vznikl jen jako pár sekundová upoutávka na jejich představení „Běžkařská odysea” na jednom festivalu. „Hned bylo jasné, že to nesmí zapadnout a říká si to o použití v nějakém videoklipu. A když jsme s Gingerhead přemýšleli o prvním klipu k chystané desce, bylo jasno. Vybrala se nejvhodnější píseň a bylo," vysvětluje Maťo.

 

 

Gingerhead tvoří zkušení hudebníci, kteří v minulosti hráli například z kapelách Tata bojs, Walk Choc Ice nebo Ivan Král band. Svým debutovým singlem Holy Ground obsadili první příčky několika předních českých hitparád. Na konci roku 2017 kapela zabodovala v soutěži Skutečná liga, kdy v celkovém hodnocení obsadila druhé místo. Frontmanka kapely Eliška Pekárek Flaková ve stejné soutěži získala nejvyšší ocenění v kategorii Zpěvačka roku.

Videoklip je první vlaštovkou chystaného debutového dlouhohrajícího alba, které vyjde v únoru 2020. Kapela se po čtyřech letech existence, dvou EP a několika singlech, rozhodla natočit konečně regulérní album. Oproti předešlým nahrávkám, bude nové album kompletně v češtině.

Napsal(a):

Zanechat komentář