Studovat heavy metal na univerzitě? Proč ne!

Helsinská univerzita skutečně na letošní léto naplánovala letní školu heavy metalu. Kde jinde by se taky takový nápad mohl zrodit než v kolébce žánru, na severu Evropy, že. Odradí nás snad jen cena.
Vedoucí kurzu Paolo Ribaldini na propagačním videu Vedoucí kurzu Paolo Ribaldini na propagačním videu Zdroj: Helsinkisummerschool.fi
 
Třítýdenní kurz na nejprestižnější finské univerzitě se bude zabývat postavením heavy metalu v současném světě i jeho historií a mimo jiné účastníky zavede na vybrané koncerty finské scény. Je zaměřen na studenty všech oborů; ostatně, jeho cílem je právě spolupráce odborníků všech možných disciplín na námi milovaném tématu. Určen je především pro aktivní hudebníky či hudební teoretiky, ale i ostatní jsou vítáni.
 
Letní školu povede doktorand Paolo Ribaldini, sám heavymetalový hudebník a zpěvák, jehož práce na Helsinské univerzitě se zaměřuje na sociologické, semiotické a filozofické aspekty heavy metalu a současné dějiny žánru. Ribaldini se sice zabývá i klasickou a populární hudbou, hudební teorií a filozofií hudby, jeho oblíbeným tématem je však klasický heavy metal ze sedmdesátých a osmdesátých let. Účastnil se také letošního ročníku finské pěvecké soutěže The Voice of Finland, kde spolupracoval s ex-zpěvačkou Nightwish, Tarjou Turunen.
 
 
Ribaldini slibuje, že důležitou součástí kurzu bude poslech kvalitní muziky a vymetání koncertů. Skutečně příjemný přístup! Jediným problémem bude pro většinu z nás cena: 640 Euro, a to jen za školu samotnou. Alkohol a bydlení bychom si museli sehnat sami, což ve Finsku rozhodně není žádná láce. Kdo má však peněz nazbyt, ať už víc nečeká! Pro více informací stačí pouze kliknout na tento odkaz
Napsal(a):

Zanechat komentář