Helloween: Nového alba Straight Out Of Hell se dočkáme v lednu

Německá power metalová kapela Helloween dokončila práci na novém studiovém albu, které nazvala Straigh Out Of Hell. Novinky se dočkáme 18. ledna a podle kytaristy Michaela Weikatha „nakope prdel i těm nejlínějším posluchačům“.

Helloween Straight Out Of Hell Helloween Straight Out Of Hell Zdroj: soundcloud.com

Dva roky po vydání 7 sinners, se německá power metalová stálice znovu vydala do nahrávacího studia, aby zde nahrála již sedmnácté album. O novém materiálu Michael Weikath, spoluzakladatel Helloween, řekl: „Straight Out Of Hell je důsledkem vývoje předchozích dvou alb. 7 Sinners bylo víceméně nahráno v tom samém duchu, jako Gambling With The Devil, zatímco nové písně pokračují ve směru 7 Sinners, jsou pouze o něco méně temné a výrazně pozitivnější.

Na novém albu nalezneme celkem třináct skladeb, které jsou kromě rychlého tempa i velmi působivě naaranžovány a zcela jistě potěší každého fanouška Helloween. A to také díky tomu, že se na skládání nových písní podíleli všichni členové kapely.

 

 

Zpěvák Andi Deris k novince řekl: „Co je tak výjimečného na této kapele, je fakt, že jsme vždy dělali to, co jsme dělat chtěli, nebo - i přesto, že jsme neměli - tak jsme to stejně udělali. Dokonce i tehdy trochu zapovězené album The Dark Ride získalo nejprve negativní recenze, ale nakonec z toho vzešlo několikanásobné zlaté ocenění. To je ten typ svobody, který můžete vycítit ze Straight Out Of Hell – nikdy jsme nikoho nebo něco nenechali, aby na nás vyvíjelo nátlak.

První ochutnávku z nového alba si můžeme poslechnout už nyní. Jedná se o první singl a zároveň i videoklip k písni Nabataea. Skladba pojednává o legendárním království a jeho hlavním městě Petra, které bylo skryto ve skalách a objeveno až teprve počátkem dvacátého století. Toto město je zdrojem mnoha mýtů a legend a právě to inspirovalo Derise, aby napsal píseň Nabataea.

V březnu příštího roku vyrazí Helloween společně s Gamma Ray na celosvětové turné s názvem Hellish Rock Tour Part II, které navazuje na veleúspěšné turné z roku 2007/2008. Nyní se historie opakuje a fanoušci se tak mají rozhodně na co těšit.

 

Helloween - Straight Out Of Hell
Datum vydání: 18. 1. 2012Helloween Straight Out Of Hell
Formát: CD
Vydavatel: The End Records
Seznam skladeb:

01. Nabataea
02. World Of War
03. Live Now!
04. Far From The Stars 
05. Burning Sun
06. Waiting For The Thunder
07. Hold Me In Your Arms
08. Wanna Be God
09. Straight Out Of Hell
10. Asshole
11. Years
12. Make Fire Catch The Fly
13. Church Breaks Down

Limitovaná edice obsahuje dvě bonusové skladby:

14. Another Shot Of Life
15. Burning Sun (Hammond verze; věnovaná Jonu Lordovi)

Napsal(a):

Zanechat komentář