Jasná páka vydává po 30 letech své první oficiální album

Tato legendární česká rocková kapela, která vznikla již v roce 1981 okolo kytaristy Michala Ambrože a akademického malíře Vladimíra Albrechta, letos vydá své první oficiální album. Stalo se tak 6. března, kdy byla v pražském Paláci Akropolis slavnostně pokřtěna.

Jasná páka Jasná páka Zdroj: jasnapaka.cz

Deska, na kterou si fanoušci kapely počkali celých 30 let  nese název Černá deska a její singl Konec nočních toulek již několik dní úspěšně koluje po internetu.  „Dostal jsem několik textů od Karla Halouna, v nichž jsem našel Konec nočních toulek, který jsem se hned naučil nazpamět'. Pak už bylo velmi blízko k tomu, abych si písničku začal zpívat. Vznikla rychle, bez dlouhého přemýšlení,“ říká houslista, klávisista a kytarista Jasné páky Radovan Jelinek.

 Vedle ní vyjde také záznam z loňských koncertů nazvaných Stará vlna s novým obsahem.

  

 

Jasná páka byla za totalitního režimu nežádoucí kvůli tzv. Trojanovu seznamu zakázaných kapel a ve své činnosti pokračovala ve změněné sestavě pod názvem Hudba Praha. Před šesti lety se v pozměněné sestavě dala znovu dohromady. Stalo se tak při příležitosti zahájení provozu pražského multikulturního centra Meet Factory.

V současné době v Jasné páce působí kromě Davida Kollera, Petra Váši a Michala Ambrože také kytaristi Vladimír Zatloukal , baskytarista Marta Minárik, houslista, kytarista a zpěvák Radovan Jelínek a duo vokalistek Petra Studená a Magdaléna Ambrožová.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

 

Napsal(a):

Zanechat komentář