Klus jde na dračku, v uplynulém roce prodal nejvíce desek

Čeští hudební posluchači opět potvrdili prvenství Tomáše Kluse na současné hudební scéně. Ukazují to žebříčky prodejnosti desek. Jako jediný interpret má na předních příčkách usazeny všechny tři své desky, přestože nejstarší byla vydána před téměř pěti lety.

Nejprodávanější český muzikant Tomáš Klus Nejprodávanější český muzikant Tomáš Klus Zdroj: archiv interpreta

Tomáš Klus se podle oficiálních výsledků žebříčku Mezinárodní federace hudebního průmyslu stal v uplynulém roce 2012 nejprodávanějším českým interpretem. V posledních dvou týdnech minulého roku se mezi jedenácti nejvíce prodávanými alby drželi všichni tři zástupci z Klusovy dílny.

První deska Cesta do záhu(d)by vyšla v roce 2008, následovalo album Hlavní uzávěr splínu (2009) a zatím poslední album Racek pustil do světa na podzim roku 2011. Racek okamžitě vyletěl nahoru a od prvního týdne se pevně drží na předních příčkách prodejního žebříčku.

 

 

Přesný počet prodaných desek zatím nebyl zveřejněn, ale podle Klusovy manažerky se číslo pohybuje kolem šedesát tisíc kusů. Ani v silvestrovský den Tomáš Klus nezapomněl na fanoušky a poděkoval jim na svých stránkách za přízeň, kterou mu v průběhu roku projevili.

Pozitivní ohlasy v podobě prodaných desek si z loňského roku odnášejí i Jaromír Nohavica za album Tak mě tu máš nebo Václav Neckář s Dobrými časy.

Napsal(a):

Zanechat komentář