Mighty Sounds nabídnou U.K. Subs, Mad Sin nebo The Creepshow

Festival Mighty Sounds, který se pyšní tím, že letos nabídne největší současné hvězdy punku, hardcoru, ska, rock‘n’rollu, reggae, punk-rocku a příbuzných žánrů stejně jako výběr toho nejlepšího na české scéně, ohlásil první sadu zahraničních kapel. Na letišti Čápův dvůr v Táboře přistanou U.K. Subs, Mad Sin nebo The Creepshow.

The Creepshow The Creepshow Zdroj: archiv skupiny

Program festivalu Mighty Sounds, který letos proběhne od 19. do 21. července, se rychle rozrůstá. Přispějí do něj i U.K. Subs, klasici první vlny punk-rocku, kteří tvoří již od roku 1976 a v Táboře se jistě budou snažit dokázat, že mají stále co říci. V kapele se v průběhu historie vystřídala pořádná hromada punkáčů a v současném obsazení figuruje zpěvák Charlie Harper, kytarista Jet Storm, baskytarista Alvin Gibbs a bubeník Jamie Oliver. Od roku 1979, kdy vydali první album Another Kind of Blues, postupují v názvech desek podle abecedy. Momentálně jsou u W a po vyčerpání abecedy prý začnou zase od začátku. Budeme se těšit... U.K. Subs se v České republice mimochodem ukážou také 9. února v pražském Rock Café.

Mezi další ohlášená jména patří Mad Sin, psychobilly parta z Berlína balancující na pomezí hororového a komického dojmu. Podobně jako pánové z U.K. Subs už to nejsou žádní mladíci, slaví letos čtvrtstoletí existence. Na Mighty Sounds se vrátí po třech letech a podobně jako v roce 2010 slibují hororově ohnivou show. Trojlístek ohlášených hvězd doplňují The Creepshow z Toronta. Kombinují psychobilly s různými dalšími žánry a na festivalu představí svou aktuální desku, na které momentálně pilně pracují s novou zpěvačkou Kendou Legaspi.

 

 

K devátému ročníku festivalu připravili pořadatelé pro návštěvníky zlepšení v podobě předprodeje do hlídaného stanového městečka nebo parking campu. Organizují také samostatný koncert španělské skupiny Ska-P, který proběhne 20. dubna v hale HC Sparta v Praze. Bližší informace o tomto koncertu a o festivalu jsou k nalezení na oficiálních festivalových stránkách.

Vstupenky na festival Mighty Sounds, který proběhne od 19. do 21. července na letišti Čápův dvůr v Táboře, jsou momentálně v prodeji za 890 korun, a to na stránkách festivalu a v sítích Ticketportal, Eventim a Ticketpro. 

Napsal(a):

Zanechat komentář