Michael Kocáb představil nový klip k projektu Aftershocks

Michael Kocáb představil nový klip k písni Aftershocks ze stejnojmenného alba, které vydal spolu s dalšími věhlasnými hudebníky – fenomenálním bubeníkem Virgilem Donatim, basovou legendou Billy Sheehanem a dlouhodobým spolupracovníkem, vynikajícím kytaristou Glenem Proudfootem.

M.Kocáb a G.Proudfoot M.Kocáb a G.Proudfoot Foto: T.Kraus

 Album vyšlo v únoru 2014 a jde o vůbec první Kocábovo album, na kterém zpívá anglicky. Na první poslech se dá těžko poznat, že by se jednalo o hudební počin tuzemského hudebníka. Tento klip je již třetí video k projektu: „Materiál považujeme za dobrý a proto cítíme potřebu zpracovávat ho i vizuálně,“ dodává Kocáb. I pro tento klip se podařilo získat sekvence natočené Virgilem Donatim. Podobně jako u předchozího Praying si Kocáb s Proudfootem pozvali hosty: Ivu Pazderkovou, Jiřího Hrubeše, Varhana Orchestroviče Bauera, Janu Kratochvílovou, Pepíka Novotného a další.

 

 

Skladatel a hudebník Michael Kocáb strávil první čtvrtletí letošního roku komponováním hudby pro třídílný televizní film Jan Hus. Průběžně se ale umělec věnuje i přípravě materiálu pro album Aftershocks 2, které by chtěl vydat napřesrok. Před dokončením má i další sólové album, které nahrál v sestavě bývalého Pražského Výběru II. Jedná se o kombinaci rockové hudby s prvky techno. Chystá také pokračování výběrového 3CD Zlatá kolekce, které vyšlo k jeho loňským šedesátým narozeninám. Tentokrát bude sestaveno z jeho nikdy nevydaných klasických, filmových a scénických hudebních děl. Zároveň nedávno dokončil námět k celovečernímu filmu Pražákům, těm je hej II. Ostatně Pražský Výběr chystá novinkové album na příští rok.

Napsal(a):

Zanechat komentář