pátek, 07 srpen 2015 17:00

Zážitek německých Accept: stage diving v muzeu

Napsal(a)
Accept za sebou mají první stage diving. A přímo v muzeu Accept za sebou mají první stage diving. A přímo v muzeu Zdroj: Oficiální facebook profil skupiny Accept

Vskutku netradiční chvíle prožili zakládající členové německé skupiny Accept. Při návštěvě muzea fosilií je fanoušci zvedli nad hlavy a oblíbení hudebníci tak zažili svůj první „stage diving". A to přímo mezi zkamenělými exponáty.

Zakládající členové německé skupiny Accept, Peter Baltes a Wolf Hoffmann, na svou návštěvu muzea Rock Fossils zřejmě jen tak nezapomenou. Přítomní lidé, včetně metalových fanoušků i zaměstnanců muzea, je totiž zvedli nad hlavy a „propluli" s nimi přes velkou část muzea. A to muzea ne tak ledajakého.

Muzeum Rock Fossils je totiž putovní expozice, kde můžeme najít pravěké zkameněliny, pojmenované po rockových, metalových či punkových hudebnících. A 400 milionů let starý kamenný červ jménem Kingnites Diamond není zdaleka jedinou zajímavostí muzea. Vedle těchto víceméně vědeckých exponátů se zde můžeme podívat i na různé hudební rekvizity či unikátní sošky spojené s metalovým a rockovým světem.

Právě Baltes s Hoffmannem do muzea přinesli originální sochu, jejíž podobiznu můžeme vidět na známém albu Accept – Metal Heart. A zrovna při jejich autogramiádě jim fanoušci zprostředkovali takto netradiční stage diving. Wolf Hoffmann se posléze nechal slyšet, že ačkoliv je v hudební branži již veteránem a s kapelou objel nespočet festivalů, podobnou plavbu na rukou ještě nikdy nezažil. A co vy, zažili jste již také stage diving? Pokud ne, nezoufejte. Vždyť festivalová sezona ještě zdaleka nekončí!

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };