pátek, 07 srpen 2015 17:00

Zážitek německých Accept: stage diving v muzeu

Napsal(a)
Accept za sebou mají první stage diving. A přímo v muzeu Accept za sebou mají první stage diving. A přímo v muzeu Zdroj: Oficiální facebook profil skupiny Accept

Vskutku netradiční chvíle prožili zakládající členové německé skupiny Accept. Při návštěvě muzea fosilií je fanoušci zvedli nad hlavy a oblíbení hudebníci tak zažili svůj první „stage diving". A to přímo mezi zkamenělými exponáty.

Zakládající členové německé skupiny Accept, Peter Baltes a Wolf Hoffmann, na svou návštěvu muzea Rock Fossils zřejmě jen tak nezapomenou. Přítomní lidé, včetně metalových fanoušků i zaměstnanců muzea, je totiž zvedli nad hlavy a „propluli" s nimi přes velkou část muzea. A to muzea ne tak ledajakého.

Muzeum Rock Fossils je totiž putovní expozice, kde můžeme najít pravěké zkameněliny, pojmenované po rockových, metalových či punkových hudebnících. A 400 milionů let starý kamenný červ jménem Kingnites Diamond není zdaleka jedinou zajímavostí muzea. Vedle těchto víceméně vědeckých exponátů se zde můžeme podívat i na různé hudební rekvizity či unikátní sošky spojené s metalovým a rockovým světem.

Právě Baltes s Hoffmannem do muzea přinesli originální sochu, jejíž podobiznu můžeme vidět na známém albu Accept – Metal Heart. A zrovna při jejich autogramiádě jim fanoušci zprostředkovali takto netradiční stage diving. Wolf Hoffmann se posléze nechal slyšet, že ačkoliv je v hudební branži již veteránem a s kapelou objel nespočet festivalů, podobnou plavbu na rukou ještě nikdy nezažil. A co vy, zažili jste již také stage diving? Pokud ne, nezoufejte. Vždyť festivalová sezona ještě zdaleka nekončí!

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články