Na Rock for People 2012 budou sršet blesky. Nejen s Architects

Festival Rock for People rok co rok zvyšuje svou konkurenceschopnost na evropském trhu festivalů. Disponuje stále kvalitnějšími a libozvučnějšími interprety, stejně jako prudce narůstající návštěvností. Když se řekne Rock for People, vybaví se ovšem leckomu ještě jedna věc: špatné počasí. A festivaloví meteorologové nyní s radostí (!) předpovídají narozeninovou bouři. O světelné a coreové výboje se na 18. narozeninovém ročníku postarají Lords of Lightning a Architects.

Architects Architects Facebook.com

Klaustrofobici ale drkotat zuby nemusejí – blesky na úrovni světelného umění jsou hodny spíše obdivu (či údivu) nežli úprku. Uznejte, jaký šílenec se dobrovolně stane štítem odrážejícím elektrický proud o napětí 4 milionů voltů a rozjíždí při tom robotickou show?

Fyzikální dychtivec, hádáte správně. Jednoho šerého odpoledne si technik a experimentátor s elektřinou Carlos Van Camp pohrával s cívkou zvanou Teslova ve svém ostrovním útočišti na Novém Zélandu. Fascinován světelnými obrazy a flexibilním využitím elektřiny začal postupně budovat jedinečný projekt, při jehož zhlédnutí klesá brada snad každému smrtelníkovi. Uhrančivá performance odehrávající se na monstrózních konstrukcích, asociující souboj titánů potterovského nádechu, se po tři noci stane magickou dominantou runwaye Festivalparku.

Detox podle architektů

Letošní festivalový jubilant spřádá plány na největší venkovní volenku u nás. Skotačit se bude na runwayi, ve stanech, u pivních stanovišť. Tančit budou i vaše vnitřnosti, pokud se rozhodnete pro ploužák od live bandu britských architektů. Do Česka se totiž řítí dělová koule s trademarkem Architects, aby rozčísla patky všem narcistickým pomádo-travoltovcům. Uhlazenost (alespoň v hudbě) totiž pány z Brightonu nijak extra nebere.

Pravidla tvrdé hry si post-hardcoreová smečka ujasnila již na samém počátku, tedy v roce 2004, kdy se skupina dala dohromady. Ostrovní syčáci vkročili do nového života rázným krokem, díky němuž se v brzké době stali ozdobou festivalů jako Download nebo Sonisphere. Dlouho však nemohli přijít na kloub pravému jménu, jež by  dokonale zrcadlilo jejich podstatu – zrodili se jako Inharmonic, pubertu prodělali s nickem Counting the Days a coby dospělí, respektovaní umělci zakotvili v přístavu Architects.

Vzrůstající popularitu anglických metalcoreistů dokládá i série koncertů po boku zkušenějších bratrů. Krátce po založení kapely zbrázdili Architects pole britská i ostatní evropská společně s Bring Me The Horizon, SikTh nebo The Chariot. Frontman Sam Carter dokonce hostoval v singlech formací Your Demise či Comeback Kid. Poštěstilo se jim i v případě velkých rockových legend, kdy sdíleli pódiová prkna s Jane´s Addiction, Placebo nebo třeba headlinery Rock for People 2012 Faith No More.

 

 

Nutno podotknout, že milovníci architektonického umění a fackující muziky uslyší na 18. ročníku festivalu od Britů vskutku horké novinky. V pořadí páté studiové album Daybreaker totiž na pulty dorazilo 28. května. Vydání desky navíc pánové řádně podpořili třemi videoklipy – ke skladbám Devil´s Island, These Colours Don´t Run a Alpha Omega.

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>