Nejlepším baskytaristou je podle čtenářů MetalHammer Steve Harris

Steve Harris, baskytarista heavy metalové legendy Iron Maiden, byl čténaři britského hudebního magazínu MetalHammer zvolen nejlepším baskytaristou na světě.

Steve Harris byl zvolen nejlepším baskytaristou na světě Steve Harris byl zvolen nejlepším baskytaristou na světě Zdroj: Ironmaiden.com

Heavy metalový magazín MetalHammer, vycházející pravidelně každý měsíc v Anglii a několika dalších zemích, před nedávnem na svém webu položil čtenářům otázku, kdo je podle nich nejlepším baskytaristou všech dob. Jasným vítězem hlasování nebyl nikdo jiný, než Steve Harris, basák britských metalových tahounů Iron Maiden.

„Steve je řídící silou nejlepší metalové skupiny všech dob, a to už přes 35 let. Ale hlavně je naprosto nejlepším a technicky nejnadanějším basákem rockového a metalového světa. Způsob, jakým hraje, dává hudbě Iron Maiden typický zvuk a nezaměnitelnou tvář.“ prohlašuje o Harrisově vítězství Dom Lawson, reportér MetalHammer.

A jak si ve čtenářském hlasování stáli ostatní baskytaristé? Zde máte jména deseti nejlepších podle MatalHammeru. Myslíte, že si své umístění zaslouží?

1. Steve Harris (Iron Maiden)
2. Cliff Burton (Metallica)
3. Geddy Lee (Rush)
4. Geezer Butler (Black Sabbath)
5. Les Claypool (Primus)
6. Paul Gray (Slipknot)
7. Jaco Pastorius (Weather Report)
8. John Myung (Dream Theater)
9. Justin Chancellor (Tool)
10. Lemmy (Motörhead)

Napsal(a):

Zanechat komentář