pondělí, 09 únor 2015 13:00

Nejlepším baskytaristou je podle čtenářů MetalHammer Steve Harris

Napsal(a)
Steve Harris byl zvolen nejlepším baskytaristou na světě Steve Harris byl zvolen nejlepším baskytaristou na světě Zdroj: Ironmaiden.com

Steve Harris, baskytarista heavy metalové legendy Iron Maiden, byl čténaři britského hudebního magazínu MetalHammer zvolen nejlepším baskytaristou na světě.

Heavy metalový magazín MetalHammer, vycházející pravidelně každý měsíc v Anglii a několika dalších zemích, před nedávnem na svém webu položil čtenářům otázku, kdo je podle nich nejlepším baskytaristou všech dob. Jasným vítězem hlasování nebyl nikdo jiný, než Steve Harris, basák britských metalových tahounů Iron Maiden.

„Steve je řídící silou nejlepší metalové skupiny všech dob, a to už přes 35 let. Ale hlavně je naprosto nejlepším a technicky nejnadanějším basákem rockového a metalového světa. Způsob, jakým hraje, dává hudbě Iron Maiden typický zvuk a nezaměnitelnou tvář.“ prohlašuje o Harrisově vítězství Dom Lawson, reportér MetalHammer.

A jak si ve čtenářském hlasování stáli ostatní baskytaristé? Zde máte jména deseti nejlepších podle MatalHammeru. Myslíte, že si své umístění zaslouží?

1. Steve Harris (Iron Maiden)
2. Cliff Burton (Metallica)
3. Geddy Lee (Rush)
4. Geezer Butler (Black Sabbath)
5. Les Claypool (Primus)
6. Paul Gray (Slipknot)
7. Jaco Pastorius (Weather Report)
8. John Myung (Dream Theater)
9. Justin Chancellor (Tool)
10. Lemmy (Motörhead)

Další články

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • Bruce Dickinson představí v Praze svou knihu Bruce Dickinson představí v Praze svou knihu

  Bruce Dickinson se opět představí českému publiku. Tentokrát ale bez své domovské kapely Iron Maiden. V Praze představí svou knihu What Does This Button Do?, která je jeho autobiografií. Dickinson bude vyprávět historky ze svého života a hodlá i odpovídat na dotazy publika. 

 • Scream for me, Prague! Koncert Iron Maiden byl triumfem metalu Scream for me, Prague! Koncert Iron Maiden byl triumfem metalu

  Legendární britská kapela Iron Maiden se po dvou letech vrátila do Prahy v rámci turné Legacy of the Beast. A předvedla triumfální metalové představení.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };