Nekonečná řeka Pink Floyd vyjde 10. listopadu

V červenci prosákla na Musicweb zpráva, že legenda britského rocku, skupina Pink Floyd, po dlouhých 20 letech pracuje na novém albu. Tento týden kapela uvolnila oficiální zprávu a potvrdila, že album ponese název The Endless River a na pulty dorazí 10. listopadu.

Pink Floyd - The Endless River Pink Floyd - The Endless River Zdroj: www.rollingstone.com

 

Kořeny desky pochází z roku 1993, kdy Pink Floyd natáčeli album Division Bell. K dispozici tak bylo 20 hodin materiálu, který zbývající členi David Gilmour a Nick Mason pečlivě vyselektovali a upravili tak, aby zvukově odpovídal jednadvacátému století. Na desce tak fanoušci uslyší rukopis klávesisty Ricka Wrighta, což svými slovy potvrdil i bubeník Nick Mason. Prohlásil: Deska bude poctou Ricku Wrightovi. Myslím, že je dobrou ukázkou toho, co dělal a jak moc bylo jeho hraní pro zvuk Pink Floyd důležité.Rick Wright odešel do hudebního nebe v roce 2008.

Album, které bude z větší části převážně instrumentální, bude obsahovat 18 skladeb. Závěrečnou skladbu Louder Than Words otextovala manželka Davida Gilmoura Polly Samson, jež s Pink Floyd spolupracovala jako textařka už na výše jmenovaném albu Division Bell. Účinkovala také na Gilmourově sólovém albu On an Island. Na produkci spolupracovali Phil Manzanera, který spolupracoval s Pink Floyd na albu The Momentary Lapse of Reason a s Gilmourem na desce On an Island, dále Martin "Youth" Glover, jenž s Gilmourem spolupracoval na projektu uskupení The Orb - Metallic Sphere, a Andy Jackson, který Pink Floyd dělal zvukového inženýra při nahrávání alba The Wall. O nádherný obal alba s mužem veslujícím po oblacích se postaral osmnáctiletý egyptský umělec Ahmed Emad Eldin. Zakládající člen Pink Floyd Roger Waters se na albu nepodílí a v současnosti pracuje na své nové sólové desce.

Čtěte také Roger Waters The Wall : Hudebně-filmový klenot přijel do Prahy

 

Zda bude album doprovozeno koncerty se v tuto chvíli neví a jedná se tak spíše o zbožné přání všech fanoušků této kapely. Každopádně půjde o skvělý hudební zážitek, který byste si neměli nechat ujít.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Nick Schnebelen Band, Bounty Rock Café, Olomouc, 18. 10. 2019

  Špičkový americký kytarista Nick Schnebelen, kterého jsme viděli v r. 2017 jako jednu z hvězd na šumperském Blues Alive se na svém turné zastavil i v Olomouci. Adam Syrovost jeho bluesové kytary i parádní vokální přednes uchvacuje fanoušky bluesového a bluesrockového žánru po celém světě. V březnu 2019 spatřila světlo světa jeho sólová deska Crazy All by Myself, s níž je momentálně na turné. Společně s bubeníkem Adamem Hagermanem a sošným baskytaristou Cliffem Moorem předvedli i v olomouckém Bounty Rock Café parádní koncert, ze kterého přinášíme fotoreport.

 • Začíná festival Struny Teens

  Přední umělci nejen hudební scény se potkají již tuto sobotu 19. října v holešovické La Fabrice, aby pootevřeli dveře a dovolili nahlédnout do svého uměleckého světa. Zdi bývalé továrny ožijí hudbou všech možných žánrů od jazzu, přes pop a beatbox až ke klasice a zkrátka nepřijdou ani příznivci vizuálního umění. Festival Struny Teens, jak už název napovídá, zve všechny „náctileté", kteří chtějí proniknout do umělecké branže, na inspirativní setkání i praktické workshopy.

 • Kytarista Martin Barre zavzpomínal na Jethro Tull v Paláci Akropolis

  Ačkoli Martin Barre již řadu let upíná své aktivity k sólové dráze, k jeho kariéře neodmyslitelně patří působení v kapele Jethro Tull, jejíž byl po několik desetiletí hlavním kytaristou.

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

Další podobné články