Nové album Michala Prokopa vyjde 30. října

Už známe datum, kdy vyjde dlouho očekávané sólové album Michala Prokopa s názvem Sto roků - 30. října. Po několika odkladech se dočkáme hudebně i textově pestrého alba z per několika osvědčených autorů, jakými jsou Pavel Šrut, Petr Skoumal, Jan Hrubý, Jan Lacina a samozřejmě Michal Prokop.

Obal nového CD Obal nového CD Zdroj: vydavatel

Z jejich spolupráce vzešlo dvanáct písní, které na desce s Michalem interpertují jeho spoluhráči ze současné kapely Framus Five - Luboš Andršt (kytara), Jan Hrubý (housle), Pavel Razím (bicí), Zdeněk Wimpy Tichota (baskytara), Jan Kolář (klávesy), Jiří Šíma (saxofony) a Roman Bobick Kubát (trubka) - společně s hosty Petrem Skoumalem (hammondky) a vokalistkami Bárou Vaculíkovou a Léňou Yellow.

Přečtěte si více o novém albu a chystaném křtu

Na otázku, zda v dnešní době stahování a internetu není vydávání alb anachronismus, Michal Prokop odpovídá: „Já cítím stále potřebu vyjádřit se jakýmsi uceleným tvarem, ne jen jednou písničkou, a proto točím album. A jsem přesvědčen, že naše publikum je schopno právě toto ocenit, tohle očekává a chce si desku koupit a užívat si ji i jinak, než jen s peckami v uších v davu v metru, s gigabajty staženými z obláčků anonymní muziky, jak je to dnes v módě.“

Přestože album oficiálné vyjde až 30. října, exkluzivně jej můžete již nyní objednat za zvýhodněnou cenu na stránkách Michala Prokopa. V kamenných a internetových obchodech pak bude k mání od 5. listopadu.

Napsal(a):

Zanechat komentář