Nevyhazujte staré singly, Cartonnage je zrecyklují

Electro-popová dvojka z Prahy vytvořila remake, ve kterém po dlouhé době zpěvačka Vanda Choco oprášila češtinu. Předlohou jim byla skladba Já už to vím, kterou pro jednu z našich nejoblíbenějších pohádek nazpívali Helena Vondráčková a Václav Neckář.

Cartonnage Cartonnage Zdroj: facebook.com, Foto: Maya D. Lískovec

Videoklip i remake k písni ze Šíleně smutné princezny vznikl pro projekt na podporu recyklace, kterého se dále zúčastnili např. Wohnout nebo Prago Union. „Třídit odpad by mělo být samozřejmostí, proto jsme tento projekt rádi podpořili,“ vysvětlují Cartonnage.

„Výběr skladby nebyl vůbec náhodný. Jelikož děláme synth pop, hledali jsme kapelu, interpreta nebo skladatele, který měl nadčasové melodie. Jednoznačně vyšel Jan Hammer ml. Jsme rádi, že jsme mohli upravit jeho skladbu a že i v electro-popu máme českou osobnost světového věhlasu, na kterou můžeme navazovat,“ dodává kapela.

 

 

Videoklip vznikl ve spolupráci režiséra Dana Svátka (Hodinu nevíš, Blízko nebe aj.), kameramana Jakuba Šimůnka (Účastníci zájezdu, Václav aj.) a v produkci Dream Studios. O kostýmy se staral Josef Čechota.

„Vedle těchto projektů se už začínáme věnovat přípravě nového alba, které plánujeme vydat příští rok,“ prozrazují Cartonnage, jejichž poslední deska I´m Not Your Computer vyšla roku 2011.

Napsal(a):

Zanechat komentář