Ozzy ohlásil poslední tour Sabbathů

Po zrušení vystoupení na Ozzfestu v Japonsku Black Sabbath oznámili, že své téměř padesátileté působení zakončí na začátku příštího roku. Možná se dočkáme i nového alba.

Black Sabbath na některém z mnoha festivalů. Chybí jen Bill Ward, který chtěl být z fotek ořezán. Black Sabbath na některém z mnoha festivalů. Chybí jen Bill Ward, který chtěl být z fotek ořezán. Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Black Sabbath

Ozzy Osbourne na tiskové konferenci 24. dubna potvrdil, že se Black Sabbath vydají na svou poslední šňůru a že se tak stane počátkem roku 2016: „Máme v plánu to po téhle tour všechno ukončit. Plány se sice můžou měnit, ale každý už žijeme jinde, někteří z nás chtějí pracovat. Tuhle tour ještě zvládneme."

Ozzy prý nicméně bude pokračovat ve své sólo kariéře, až to skupina zabalí. „Zrovna koncertuju tady dole v Jižní Americe, příští rok pojedu se Sabbathy a pak, až to celé skončí, budu pokračovat sám." O tom, jaký je rozdíl v koncertech s Black Sabbath a s jeho sólo projektem, řekl: „S Black Sabbath jsem s lidmi, se kterými jsem vyrůstal, takže se všichni dost dobře známe. Vím, co si můžu dovolit a co už ne. Navíc je to úplně jiný hudební styl. A Tony Iommi je mistr metalových riffů, na toho nikdo nemá."

Tony, kterému byl v roce 2012 diagnostikován nádor lymfatické tkáně, nedávno odmítl zvěsti, že je jeho zdraví důvodem, proč muselo být zrušeno vystoupení na Ozzfestu v Japonsku. „Nevím, jak se ta fáma, že mi opět není dobře, roznesla. Byl jsem prostě na dovolené!" řekl a dodal: „Jakmile jste jednou měli nádor, už navždy budete mít strach, že se to může vrátit. Teď jsem však naštěstí v pořádku." Proč bylo vystoupení zrušeno tedy stále není vysvětleno.

Co se nového alba týče, není nic jisté. Neví se ani, jestli už Sabbathi začali psát, nebo jestli vůbec žádné nevyjde. Ozzy však plánuje nahrát album se svým sólo projektem. Posledním počinem Sabbathů je deska s názvem 13, na níž se sešli Ozzy, Tony, basák Geezer Butler i bubeník Bill Ward. Placka se vyšplhala na první příčku britského i amerického žebříčku.

Napsal(a):

Zanechat komentář