Pain of Salvation mají na svědomí nové zpracování písně Holy Diver

Švédští progressive rockeři Pain of Salvation nedávno vydali novou desku s názvem Falling Home. Na té můžeme mimo jiné najít i cover známé metalové písně Holy Diver od dnes již neexistující skupiny Dio.

Pain of Salvation vypustili do světa cover Diovy písně Holy Diver Pain of Salvation vypustili do světa cover Diovy písně Holy Diver Zdroj: Facebookový profil skupiny Pain of Salvation

Bývalý zpěvák metalové modly Black Sabbath, Ronnie James Dio, se po více než čtyřech letech od své smrti dočkává malého vzkříšení. Rocková skupina Pain of Salvation totiž na svém novém albu vydává po svém předělanou verzi oblíbené písně Holy Diver. Tu kapela Dio, kterou zpěvák založil po svém odchodu z Black Sabbath, nahrála před více než třiceti lety. 

Pain of Salvation se přitom ve své hudbě nebojí experimentovat a směle zkoušejí kombinovat různé hudební žánry, které by se pokusil dát dohromady opravdu málokdo. Jejich podání metalového hitu je tak vskutku netradiční a na první poslech by si méně znalý posluchač ani nemusel uvědomit, že opravdu jde o původní Diovo dílo. 

Nová verze Holy Diver má v sobě silně patrné swingové prvky s příjemnými kytarovými riffy a vysokými mužskými vokály, které dokonale dotvářejí klidnou atmosféru celé nově předělané písně. "Přejeme si jen, aby zde Ronnie stále byl a mohl si to poslechnout," poznamenal zakladatel a frontman Pain of Salvation, Daniel Gildenlöw.

Napsal(a):

Zanechat komentář