První letošní červencový večer přibude k dalším památným koncertům ojedinělého amerického uskupení Neurosis, které opět sejde z kopce a zahraje v pražském Lucerna Music Baru. Předskakovat bude post-metalová švédská parta Terra Tenebrosa.

Americká kapela Neurosis měla a dodnes má zásadní vliv na vývoj alternativní scény v rámci metalové, respektive tvrdé hudby. Jasným důkazem je výborná loňská deska Honour Found In Decay. Tohle řadové album je jubilejním desátým zářezem v diskografii a také dobrým důvodem pro turné. Po čtyřech letech se tak Neurosis vrací do Prahy, kde po památném vystoupení v Paláci Akropolis zahrají již dnes 1. července v Lucerna Music Baru.

Přečtěte si také: Neurosis do Prahy přivezou aktuální desku

Díky labelu Neurot Recordings pomáhají Neurosis fungovat spřáteleným kapelám a zajišťují život bočním projektům jednotlivých členů kapely. Do jejich rodinné stáje patří kapely jako Amenra, Ufomammut, Shrinebuilder, A Storm Of Light, Isis či Nate Hall. Vše propojeno společnou hudební myšlenkou. Temné riffy, sludge a doom metal, experimentování, ale také poctivé písničkářství. A jaká je nejlepší metalová píseň, ve které figurují skotské dudy? Jednoznačně From The Hill. Tenhle kousek sice v aktuálním setlistu Neurosis nenajdete, ale pokud se chcete naladit na večer, podívejte se na aktuální záznam koncertu z Paříže.

 

 

Zanechat komentář