Scott Ian odhaluje v biografii příběh Anthrax

Stalo se jakýmsi nepsaným pravidlem, že každá rocková hvězda musí vydat autobiografii. A pozadu nezůstává ani kytarista a hlavní mozek Anthrax Scott Ian. Že rozhodně je o čem vyprávět, o tom nemůže být pochyb.

Kytarista skupiny Anthrax Scott Ian vydává knihu o svém životě Kytarista skupiny Anthrax Scott Ian vydává knihu o svém životě Zdroj: Scott-ian.com

 

Anthrax byli v osmdesátých letech u toho, když se formoval a do závratných výšin popularity stoupal thrash metal. Společně s Metallicou, Megadeth a Slayer tvoří tzv. Big Thrash Four, čtveřici otců zakladatelů. Zdrojového materiálu je tedy dostatek. Historii téhle kapely provází spousta turbulencí, nevraživosti a bodnutí do zad. Však už se také ozval původní zpěvák Neil Turbin, jehož kniha prý popisuje jako nesnesitelného egomaniaka s mocenskými choutkami.

Turbin knihu označil za dílo fikce. "Přeji jim všechno štěstí světa s jejich novým výtvorem fantazie. Určitě bude stejně dobrý jako Pán prstenů," komentoval vydání díla. Ian v knize také odhaluje, že Metallica plánovala v osmdesátých letech po turné Master of Puppets vyhodit Larse Ulricha. Kdoví jak by tedy dnes sestava metalových gigantů vypadala, nebýt smrti Cliffa Burtona.Scott Ian: I´m The Man, Zdroj: Scott-ian.com

Scott v nedávném rozhovoru vysvětlil, čím se chce od ostatních biografií odlišit. "Můj příběh nemá takový průběh, jaký líčí většina rockových či metalových autobiografií. Většinou je to vzestup ke slávě, sláva, tvrdý náraz a nakonec nějaký druh vykoupení. U mě to takhle nebylo. Nevím jak byste to mohli zaškatulkovat, ale u mě šlo spíš o to, že jsem vyšel z ničeho a dokázal jsem ty věci, co jsem dokázal. Chtěl bych každému ukázat, že nezáleží na tom, odkud pocházíte, že jste třeba zakřiknutý kluk z Queensu, můžete se stát kýmkoliv. Jsem žijící důkaz, že to jde. A nemusíte na to jít způsobem, který bývá popsán v těchto knihách. Nemusíte na to jít jako Mötley Crüe," sdělil čtenářům o své biografii. 

Kniha I'm The Man: The Story Of That Guy From Anthrax vyšla 14. října. Obsahuje předmluvu od Kirka Hammeta a Scott Ian ji napsal ve spolupráci se zkušeným hudebním žurnalistou Jonem Wiederhornem. V tuto chvíli nejsou známy žádné informace, že by se plánovalo její české vydání, kniha je však v angličtině k dostání např. na Amazonu. 

Napsal(a):

Zanechat komentář