Cannibal Corpse v Rusku: Tři koncerty byly zrušeny

 
Rušení koncertů může mít různé důvody a technické potíže zdaleka nemusí být těmi jedinými. O tom se přesvědčila také americká deathmetalová kapela Cannibal Corpse, jejíž tři z celkových osmi říjnových koncertů byly před začátkem či během svého konání pozastaveny. 
Ruská část turné Cannibal Corpse se nevydařila zcela podle plánů, tři z osmi koncertů byly zrušeny Ruská část turné Cannibal Corpse se nevydařila zcela podle plánů, tři z osmi koncertů byly zrušeny Zdroj: Cannibalcorpse.net
 
Město Ufa je správním střediskem Baškortostánu, jedné z ruských federativních republik. Píše se 5. říjen letošního roku a toto město očekává příjezd amerických deathmetalových legend Cannibal Corpse. Těsně před začátkem jejich vystoupení, v rámci něhož mají publiku představit letošní novinku A Skeletal Domain,  se však klub, v jehož prostorách se má koncert uskutečnit, propadá do temnoty. Město totiž odpojilo proud. Údajně proto, že majitelé prostoru včas nezaplatili nájem.
 
V  Moskvě  o šest dní později je situace jiná, neboť vystoupení skupiny je bez okolků zrušeno. Podle vyjádření samotné kapely na jejich facebookové stránce prý proto, že nemají platná víza. Členové skupiny však po kontrole zjišťují, že všechny potřebné dokumenty jsou v pořádku. Oficiální sdělení pak uvádí, že koncert je zrušen z technických důvodů. Turné, které mělo podpořit vydání jejich třináctého studiového alba, je tak značně narušeno.
 
K témuž pak dochází i v Petrohradě. Zde je dokonce zadrženo osmnáct fanoušků, když proti zrušení koncertu protestují před hudebním klubem Kosmonavt, v němž se vystoupení mělo konat. Podle deníku The St. Petersburg Times se tak stalo poté, co po policii házeli láhve a kritizovali politiku Kremlu. Někteří účastníci prý byli i biti obušky. Kapela pak v tomto městě namísto koncertu uspořádala alespoň autogramiádu.
 

 

Ani vystoupení ve městě Nižnij Novgorod neproběhlo podle plánu. Po půl hodině byl koncert přerušen maskovanými policisty kvůli podezření z užívání drog. Několik fanoušků bylo přitom zadrženo a odvedeno k  povinnému testu na drogy. Podle The Moscow Times a několika dalších zdrojů prý v tomto případě za celou akcí stojí pravoslavný aktivista Dmitrij Tsorionov, zvaný Enteo, který je nechvalně známý například svým fyzickým útokem na ruskou punkovou skupinu Pussy Riot. Tsorionov americkou skupinu obvinil ze satanismu, rouhání a šíření náboženské nenávisti.
 
Cannibal Corpse nejsou první, kteří měli problém se svými vystoupeními v  Rusku. V  červnu byly zrušeny dvě show Marilyna Mansona. Jedna kvůli ohlášení bombového útoku a druhá kvůli protestům náboženských extremistů. Důvodem údajně bylo to, že nabádá k sadomasochismu a že jsou jeho vystoupení urážkou pravoslavných věřících. Zrušeno bylo také květnové  vystoupení polských Behemoth, kteří údajně taktéž neměli správná víza.
 
Všechna dřívější ruská turné Cannibal Corpse proběhly bez větších komplikací a kapela tak doufá, že se jednou bude moct do země vrátit a odehrát plnohodnotné show. Pro připomenutí – turné skupiny k nové desce pokračuje v těchto dnech ve Finsku. V České republice (přesněji řečeno v brněnském klubu Fléda) se pak skupina objeví 15. listopadu. 
Napsal(a):

Zanechat komentář