úterý, 06 říjen 2015 13:00

Skupina Gladiator sází na třináctku

Napsal(a)
Gladiator Gladiator Zdroj: www.gladiator.sk

Slovenská rocková skupina Gladiator zaútočí na český éter baladickou skladbou Sám s ňou. Co kapelu vedlo k napsání této balady na své poslední album prozradili v následujícím článku.

 Slovenská partička Gladiator loni vydala své třinácté album, které jednoduše pojmenovala 13 a obsahuje stylově i 13 skladeb. K novému albu vznikly již dva videoklipy, jako první byl uveden klip ke skladbě My jsme Gládiátori a nyní vychází video k aktuálnímu singlu, baladické písni Sám s ňou. Tato skladba je jedním z nejhranějších singlů v rádiovém éteru na Slovensku. „Jsme rádi, že právě skladba „Sám s ňou“ se stala tou nejhranější u nás. Jde o pomalejší a romantickou píseň. O to víc nás to těší, protože i pro nás je tato píseň víceméně srdcovka. Vždycky jsme měli skladby, které zachytávají momenty z našeho života a tvoří pro nás takové hudební fotoalbum. A tak si skrz písničky vzpomínáme na konkrétní chvíle, které v životě zažíváme. “Sám s ňou” je přesně jednou z takových skladeb“ dodávají Gladiator. „ Vzpomínám si, že tato skladba měla již v průběhu zkoušení ve zkušebně silný náboj a to se s ní neslo i v průběhu nahrávání ve studiu. Ta skladba si skvěle sedla s textem Vláda Krausza, který ji ještě více pocitově umocnil,“ poznamenal Miko Hladký.

 

 

Slovenská kapela Gladiator vznikla v roce 1989, kdy ji spolu s Georgio Babulicom založili bratři Miko, Maroš a Dušan Hladký. Členové skupiny pocházejí z Alekšiniec, vesnice blízko Nitry. Žánrově se přikláněli k metalu, mezi jejich největší hudební vzory patřily skupiny Metallica a Sepultura. V tuto chvíli kapela hraje ve složení Miko Hladký - zpěv, Maroš Hladký - baskytara, Georgio Babulic - bicí, Lívo - kytara a Peter Slamečka- klávesy. Debutové album Designation vyšlo v roce 1992. Singl Profitable Losses z tohoto alba byl dokonce vysílán v americké hudební stanici MTV a stal se tak prvním slovenským videoklipem, které mu se dostalo této příležitosti. Po tomto úspěchu kapela v roce 1993 vydala druhé trash metalové album Made of Pain. Videoklip My World byl opět vysílaný nejen na MTV, ale i v německém hudebním kanálu VIVA.

Čtěte také: Pražští Worldhood vydali debutové album


V první polovině 90. let vrcholí styl grunge a inspiraci na další tvorbu v něm našli i Gladiator. Přechod z trash metalu na styl grunge se projevil v jejich dalším albu Third Eye z roku 1994. V tomto roce odchází z kapely jeden ze zakládajích bratrů - Dušan. O dva roky později skupina nahrává čtvrté album Dogstime. Album i kapela sklízí úspěch a v hudebních cenách sbírá nominace a ocenění. následuje turné po Německu, Slovensku a Čechách. Přichází první myšlenky začít zpívat ve slovenštině a první slovensky zpívaná píseň nazvaná Slovenská se objevuje na dalším albu Legal Drug. Píseň se ihned stává hitem roku 1997 na Slovensku. Úspěch slovenkého hitu nedal na sebe dlouho čekat a v roce 1998 vydává skupina svoje první slovensky znějící album Viem, kde Boh spi. Ohlas byl ohromný a kapela začala svou další životní etapu. V roce 2000 Gladiátoři vydávájí doposud své nejúspěšnější album Babylon Hotel, za kterou získali mnoho ocenění včetně zlatých desek. V roce 2002 vychází siglové album Single 1994-2002. Kapela mění vydavatelství a vydává další, tentokrát sociálně laděnou, desku Črepy.
Po dvouleté přestávce přichází kapela s albem Cesta do neba a vyráží na turné s kapelou No Name. Následují alba Mesto (2006), ... ako predtým (2007), Hlavu maj hore (2009) a 13 (2014), ze kterého je aktuální singl Sám s ňou. Pokud byste rádi viděli tuhle partu naživo, musíte se vydat na Slovensko, kde pravidelně hrají v Bratislavě. 

Další články

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Rock for People rozšiřuje program o šestici jmen Rock for People rozšiřuje program o šestici jmen

  Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People postupně odhaluje silný line-up. Poté, co bylo oznámeno nové datum konání 18.-21. června 2020 a koncert amerických punk rockerů Green Day, přichází s další várkou hvězd současné hudební scény. Připravte se na The 1975, Neck Deep, Motionless in White, De Staat, Dream State a Horkýže Slíže.

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019 Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };