Joakim Brodén šel na fesťák pěšky

Frontman kapely Sabaton Joakim Brodén prohrál při pitce sázku se svou kapelou a musel jít pěšky na festival do Trondheimu – z Falunu, rodného města Sabatonů, je to cesta dlouhá více než 500 kilometrů.

Joakim se před fesťákem pěkně prošel Joakim se před fesťákem pěkně prošel Zdroj: Oficiální facebookový profil Joakima Brodéna

 Nechci moc zacházet do detailů, jak to celé vzniklo, ale byla to sranda. Trochu hloupá sranda," nechal se slyšet Joakim. „Začalo to jako vtip, ale pak se z toho vyklubala celkem vážná záležitost." Když jsem začal článek psát, byl Joakim ve Vormsundu (asi 350 km od startu), kam se prý dostal bez stopování. „Pár fanoušků mi přes facebook nabídlo ubytování a jídlo."

Z Falunu do Trondheimu je to podle Google Maps 520 kilometrů a 107 hodin chůze. Jelikož to však Joakim vzal přes Vormsmund, který je tak trochu zacházka, vychází celá procházka na 778 kilometrů a 159 hodin. „Nejtěžší byl první den, protože jsem šel deset hodin bez pořádných bot." Od té doby šel Joakim v běžeckých botách a chodil prý „pouze" čtyři až osm hodin denně. Nakonec to však kvůli špatnému počasí vzdal. Kluci z kapely mu to odpustili, aby byl zdravý na festival.

Na Trondheimském Metalfestu Sabatoni spolu s kapelou Stratovarius headlinovali, a tak bylo Brodénovo rozhodnutí pochopitelné. Kromě toho Sabatoni pokračují v tour doprovázející vydání jejich nejnovějšího alba Heroes, kterého se ve Švédsku prodalo již přes dvacet tisíc kopií.

Napsal(a):

Zanechat komentář