čtvrtek, 18 duben 2013 07:00

Skupině Powerwolf festivaly nestačí, vyráží na klubové turné

Napsal(a)
Powerwolf na Metalfestu 2012 Powerwolf na Metalfestu 2012 Foto: Eva Makovská, MusicWeb.cz

Německá power metalová banda Powerwolf přidává k letošnímu vystoupení na Masters of Rock ještě samostatný koncert, který proběhne 29. října 2013 v pražské Nové Chmelnici. V rámci Wolfsnächte Tour s nimi vystoupí Battle Beast, Majesty a Wisdom.

 Už od časů vydání Lupus Dei (2007) „vlci“ vystupovali pouze na festivalech. V letech 2010 a 2012 si střihli Metalfest a v roce 2011 Masters of Rock. Každým rokem na otázku, jestli budou mít v Čechách taktéž samostatný koncert, horlivě odpovídali, že doufají v co nejbližší termín, počkat jsme si museli téměř tři alba.

Význam slova „téměř“ spočívá v tom, že v těchto dnech Powerwolf dokončují ve švédském studiu Fredman svou pátou placku. V srpnu loňského roku přeskočili z mateřské vydavatelské lodi Metal Blade na palubu konkurenčního Napalmu.

Čtěte také: Power metalová smršť se řítí na Masters of Rock

V té chvíli utichlo vytí, pouze výjimečně pronikly z temné krypty, ve které spřádali nitky svých nových pecek, informace o nejbližších power metalových mší na starém kontinentě. Asi nikoho nepřekvapilo, že vedle Wackenu a Summerbreeze se na soupisce objevil i domácí Masters of Rock.

O to více pak vyrazilo mnohým dech vyhlášení podzimní šňůry Wolfsnächte tour 2013. Od září do listopadu zbrázdí vlčí spřežení Evropu křížem krážem. Na pomoc si vezme další zvučná jména - Battle Beast, Majesty a Wisdom.

 

 

 

Na každém festivalovém vystoupení bylo patrné, že české publikum Powerwolf doslova zbožňuje. Přesto byla velmi skromně zvolena Nová Chmelnice. Je na čase začít uzavírat sázky, jak brzy po zahájení prodeje vstupenek bude akce přesunuta do většího prostoru.

Další články

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };