Skupině Powerwolf festivaly nestačí, vyráží na klubové turné

Německá power metalová banda Powerwolf přidává k letošnímu vystoupení na Masters of Rock ještě samostatný koncert, který proběhne 29. října 2013 v pražské Nové Chmelnici. V rámci Wolfsnächte Tour s nimi vystoupí Battle Beast, Majesty a Wisdom.

Powerwolf na Metalfestu 2012 Powerwolf na Metalfestu 2012 Foto: Eva Makovská, MusicWeb.cz

 Už od časů vydání Lupus Dei (2007) „vlci“ vystupovali pouze na festivalech. V letech 2010 a 2012 si střihli Metalfest a v roce 2011 Masters of Rock. Každým rokem na otázku, jestli budou mít v Čechách taktéž samostatný koncert, horlivě odpovídali, že doufají v co nejbližší termín, počkat jsme si museli téměř tři alba.

Význam slova „téměř“ spočívá v tom, že v těchto dnech Powerwolf dokončují ve švédském studiu Fredman svou pátou placku. V srpnu loňského roku přeskočili z mateřské vydavatelské lodi Metal Blade na palubu konkurenčního Napalmu.

Čtěte také: Power metalová smršť se řítí na Masters of Rock

V té chvíli utichlo vytí, pouze výjimečně pronikly z temné krypty, ve které spřádali nitky svých nových pecek, informace o nejbližších power metalových mší na starém kontinentě. Asi nikoho nepřekvapilo, že vedle Wackenu a Summerbreeze se na soupisce objevil i domácí Masters of Rock.

O to více pak vyrazilo mnohým dech vyhlášení podzimní šňůry Wolfsnächte tour 2013. Od září do listopadu zbrázdí vlčí spřežení Evropu křížem krážem. Na pomoc si vezme další zvučná jména - Battle Beast, Majesty a Wisdom.

 

 

 

Na každém festivalovém vystoupení bylo patrné, že české publikum Powerwolf doslova zbožňuje. Přesto byla velmi skromně zvolena Nová Chmelnice. Je na čase začít uzavírat sázky, jak brzy po zahájení prodeje vstupenek bude akce přesunuta do většího prostoru.

Napsal(a):

Zanechat komentář