14.03.2013 13:00

Support Lesbiens: Nová sestava slibuje nakažlivý elán

Hynek Toman oslovil několik skvělých muzikantů, aby obnovil skupinu Support Lesbiens. Nyní už v plné sestavě spřádají plány na příští měsíce i na vzdálenější budoucnost, která by měla přinést album i turné. Fanouškům se v nové sestavě poprvé představí na charitativním koncertě Muzikanti dětem 25. května ve Velkém Meziříčí.

Support Lesbiens obnovili sestavu a představují nové tváře. Jen s nadsázkou řečeno nové, protože Hynek Toman, který dával sestavu dohromady, vsadil na zkušené muzikanty známé z jiných kapel. Pětice, která nyní tvoří Supporty, je složená z Hynka Tomana, zpěváka Czendy Urbáneka z Post-it, klávesisty Jana Andra, baskytary se chopil Filip Fendrych a za bicí usedl Radek Tomášek, oba současně působící v kapele Clou.

„Řada lidí očekávala, že se pro záchranu kapely pokusím sestavit nějaký allstar team. Ale proč? Nejde přeci o hvězdná jména, ale o lidi jako takové a o chemii mezi nimi. Proto jsem se rozhlížel po muzikantech mezi kamarády.“ říká Hynek Toman o výběru muzikantů.

 

 

Nové složení jistě přinese i řadu nových počinů. Prozatím budou čerpat především ze stávajícího repertoáru Support Lesbiens, ale již na duben chystají kluci nový singl a na konec října i desku s koncertními křty v Praze, Brně a Ostravě. Na příští jaro si plánují menší turné. Jak se bude deska jmenovat a jak bude znít, o tom ještě nic nevíme, víme ovšem, že Pražský křest bude 4. prosince v Paláci Akropolis.

Přečtěte si také: Konec Support Lesbiens? Jen pro některé členy, Hynek Toman Supporty povede dál

Vypadá to, že si kluci padli do noty a slibují energii, „drajv“ a nakažlivý elán. První koncert, který v tomto složení Support Lesbiens odehrají a představí se fanouškům, bude ve Velkém Meziříčí v rámci charitativní akce Muzikanti dětem 25. května.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.