Tape Five: Electroswingová skupina mnoha tváří roztančí Prahu

Máte už plné zuby nekonečného kopírování rakouských a francouzských electroswingových idolů? Tape Five vám spraví chuť. Řízné swingové rytmy umí okořenit roztančenou bossa novou nebo nu-jazzem.

Tape Five Tape Five oficiální plakát koncertu

Mezinárodní projekt Martina Strathausera je na světě již od roku 2006. Spolu se zpěvákem Henrikem Wagnerem se chytili vzrůstající obliby electroswingu a vytvořili sestavu, která oplývá velkou dávkou originality. Až devítičlenná skupina zastane solidní škálu nástrojů a rytmů. Dobově znějící melodie s vyváženou dávkou elektroniky umí vytvořit jedinečnou atmosféru swingu dvacátých a třicátých let.

Tape Five jsou hodně hravá parta a svůj repertoár rádi obohacují. Na koncertě se tak z Ameriky třicátých let bleskem přenesete na prosluněné brazilské pláže mezi rytmy bossa novy. Před pár dny aktuálně vydali remastrovanou desku Bossa Four a Coup-reloaded, která nabídne ty nějvětší bossa nova hity skupiny. Kromě vlastních desek mají zkušenosti i s kompilacemi. Na stovkách výběrových alb najdete jejich písničky včetně pohodových nu-jazzových tracků. Ano, ani jazzu se tahle parta nebrání. Pražský koncert bude přesto hlavně v rytmu nejnovější desky Swing Patrol.

 

{youtube}qCRO964l_nE{/youtube}

 

29. dubna zavítají Tape Five v šestičlenné formaci do pražského Lucerna Music Baru a pokusí si poprvé získat srdce českých hudebních nadšenců. Nebudou na to sami. Večer odstartuje známá postava pražského electroswingu Dj Macike Messer spolu s nadaným heligonistou Máriem Bihárim. Netradiční kombinace už mnohokrát dostala publikum do varu. Lístky na večer plný tance a dobré hudby koupíte v předprodeji v síti Ticketpro nebo přímo na pokladně Lucerny.

Napsal(a):

Zanechat komentář