The Devil Wears Prada opustil zakládající člen

Krátce po ohlášení vydání nového EP The Devil Wears Prada veřejnosti oznámili, že jejich kytarista, skladatel písní a zakládající člen Chris Rubey odchází od kapely.
Chris Rubey na jednom z koncertů The Devil Wears Prada Chris Rubey na jednom z koncertů The Devil Wears Prada Zdroj: Tdwpband.com
 
Radovat se z ohlášeného EP nazvaného Space mohli fanoušci pouhých pár hodin. Ačkoliv kapela ve svém prohlášení sdělila, že odchod Chrise její existenci neohrozí a že už má dokonce náhradního kytaristu, bude to, ať chtějí nebo ne, velká rána. Chris totiž napsal naprostou většinu skladeb a je tedy otázkou, jestli jej bude někdo schopný nahradit. V každém případě bude jeho rozhodnutí znamenat změnu rukopisu jejich písní – jak moc velkou, to se uvidí. Chris je za desetiletou existenci kapely teprve druhým členem, který partu opustil – tím prvním byl před třemi lety klávesák James Baney.
 
O důvodu odchodu i o očekávaném EP nechť prohovoří sama kapela: „Na konci října, po dokončení šňůry po Mexiku, se Chris rozhodl, že je čas zůstat doma s manželkou a dcerou. Přestože se ztráta zakládajícího člena může zdát velkou změnou, my jsme nesmírně hrdí a těšíme se na další koncertování a tvorbu nového materiálu. Připravované EP Space je důkazem toho, čeho jsme schopní dosáhnout, a faktu, že TDWP je kolektivní spoluprací – že nestojí na jednom konkrétním člověku. Jsme rádi, že jsme se s Chrisem rozešli jako přátelé: rozumíme jeho rozhodnutí a přejeme mu, ať se má  s rodinou co nejlépe.
 
 
Mezitím s námi začal hrát náš dobrý kamarád Kyle: muž v pravém slova smyslu a vynikající kytarista, který nám ohromně pomohl s tvorbou EP Space. Zanedlouho odstartuje The Zombie 5 Tour, kde se na vás všechny těšíme,“ dodali The Devil Wears Prada o svých plánech do budoucna.
 
Nevím tedy, jak onu „kolektivní spolupráci“ vnímal sám Chris, ale já mám trochu dojem, že si Mike Hranica s bandou příliš neuvědomují, kdo že je to vlastně opustil. I z komentářů posluchačů The Devil Wears Prada je cítit, že právě Chris byl tím, kdo kapele svým psaním dodával šťávu. Snad kluky jen podceňuji a na budoucích albech bude znát, že i ostatní členové umí psát.
Napsal(a):

Zanechat komentář