The Linings a The Dogsbodies vyrážejí na podzim do českých ulic

Svatý Martin je za dveřmi a jeho bílý oř jakbysmet. Kapely The Linings a The Dogsbodies však příchod chladných dnů bojkotují a s energickými sety se vydávají vstříc českým městům a městečkům. Parné noci neminou Plzeň, Liberec nebo České Budějovice.

The Linings The Linings Zdroj: facebookové stránky kapely
Účel podzimní tour je jasný – rozčeřit stojatost maloměstských vod a připomenout posluchačům, že i na české hudební scéně vyrůstá řada talentovaných, neotřelých projektů. Benešovské Podšívky i pražští Psotělci obě kritéria zaručeně splňují a pro sedm měst v Čechách hodlají nabídnout maximálně energickou show, orámovanou hlučnými elektronickými beaty i promyšlenými kytarovými riffy.

A proč zrovna The Linings a The Dogsbodies? „Kluky a jednu dívku (The Dogsbodies mají oproti čistě mužské záležitosti The Linings totiž v kapele Elišku, která obsluhuje synťáky) jsem několikrát slyšel a musím říct, že jejich živá show mě dost bavila, ať už hudebně, tak živelností – navíc nás spojuje i duchovní otec Destroyer, a tak si myslím, že všechny koncerty budou mít společného jmenovatele, a to bude energie, kterou se budeme snažit předat lidem, co na některý z řady koncertů dorazí,“ prorokuje frontman benešovské formace Wlado. Právě dvojnásobná dávka mladistvého temperamentu by podle něj měla povzbudit opadající zájem o koncerty.

 

 

Shodnou notu obou uskupení potvrzují i slova Zdeňka Lichnovského, který s Dogsbodies na sedmi zastávkách představí debut Call It What You Will: „The Linings pojedou s náma, protože si nedokážou sehnat bubeníka. A jsou skladný. A ve třech vám do hlavy nacpou haldu beatů z krabiček a kytar, že nebudete vědět, kde vám nohy stojí.“ Ani on neopomene zmínit člověka, jenž obě skupiny spojuje: „A ty beaty jim produkoval náš táta Destroyer. A v poslední době si navykli vyhrávat soutěže kapel. Tuhle naší společnou show prostě musíte vidět.“

Šňůru započnou 17. listopadu ve vimperském klubu Calypso a završí v Orionu v Táboře. Přehled termínů celé tour je následující:

17. 11. 2012 – Vimperk, Calypso

21. 11. 2012 – Plzeň, Buena Vista

23. 11. 2012 – Liberec

24. 11. 2012 – Lovosice

28. 11. 2012 – Beroun, Metro

29. 11. 2012 – České Budějovice, Cafeklub Slavie

30. 11. 2012 – Tábor, Orion

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Začíná festival Struny Teens

  Přední umělci nejen hudební scény se potkají již tuto sobotu 19. října v holešovické La Fabrice, aby pootevřeli dveře a dovolili nahlédnout do svého uměleckého světa. Zdi bývalé továrny ožijí hudbou všech možných žánrů od jazzu, přes pop a beatbox až ke klasice a zkrátka nepřijdou ani příznivci vizuálního umění. Festival Struny Teens, jak už název napovídá, zve všechny „náctileté", kteří chtějí proniknout do umělecké branže, na inspirativní setkání i praktické workshopy.

 • Kytarista Martin Barre zavzpomínal na Jethro Tull v Paláci Akropolis

  Ačkoli Martin Barre již řadu let upíná své aktivity k sólové dráze, k jeho kariéře neodmyslitelně patří působení v kapele Jethro Tull, jejíž byl po několik desetiletí hlavním kytaristou.

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

 • Písničkář Pokáč dokazuje, že je Úplně levej

  Známý český písničkář a textař Pokáč, který tento rok vydal své druhé album s názvem ,,Úplně levej", vypustil do světa stejnojmenný videoklip.

Další podobné články