Vytisknout tuto stránku

Wohnouti mají své dvojníky

Je všeobecně známo, že kapela Wohnout je parta muzikantů s se smyslem pro humor. Tentokrát si k natočení svého dalšího klipu přizvala dvojníky, aby bylo veseleji.

Wohnouti s dvojníky Wohnouti s dvojníky Zdroj: management kapely

 K filmovému ztvárnění si vybrali píseň LSD, z jejich posledního alba Laskonky a kremrole. Zda inspirací k videoklipu je fakt, že po požití LSD je možno vidět dvojitě je sice pouze domněnka, nicméně dvojníci muzikantů si v klipu zahráli. Rolí se ujali Lukáš Chromek, Vojta Kotek, Jan Podzimek a Lukáš Bayer. Natáčelo se v pražském studiu Hostivař a na výsledek se můžete podívat zde:K písni samotné dodává její autor Honza Homola: „Když nám bylo -náct, tak jsme jako správný zvědavci zkoušeli všecko možný. Nevyhnuly se tomu ani drogy. Ale až po letech vzniknul text o jednom z mnoha zážitků. Dneska jako čtyřicátníci už nevyvádíme, ale zpívat o tom můžeme…“ Režisér Adam Kořínek pak námět k obrazové podobě písně čerpal z výzkumu na československé armádě na začátku 70. let a dodává: „Wohnoutům jsem chtěl udělat klip už ve 13ti letech, ale chyběli mi k tomu potřebné vědomosti. Jsem rád, že se nám společně s partou kamarádů nakonec povedlo natočit takovouhle rošťárnu“.

Čtěte také: Rozhovor s Wohnouty

Jak již bývá tradicí, živě jste se mohli a ještě do konce prázdnin i můžete s Wohnouty potkat na různých festivalech. Na podzim se pak rozjedou na společnou tour s Vypsanou Fixou. Ale o tom zase jindy, sledujte naše stránky.
 

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Eva Makovská