Zahraje si Metallica na příštím finále Super Bowlu?

Super Bowl není jen svátek amerického fotbalu, ale také prestižní kulturní akce, kdy o poločase baví diváky velkolepá show ikon popové muziky. Příští rok se bude konat již padesátý ročník této největší sportovní akce v USA. Jubilejní Super Bowl bude uspořádán v Bay Area v San Franciscu, a jelikož toto město je domovem snad nejznámnější metalové kapely, fanoušci začali sepisovat petici na to, aby show o poločase patřila Metallice.

Zahraje si Metallica na Super Bowlu v roce? Zahraje si Metallica na Super Bowlu v roce? Zdroj: Metalinsider.net

Super Bowl je nejsledovanější akce ve Spojených státech, a tak se každoročně nejen oba fotbalové týmy, ale také hromada tvůrců reklam a umělců snaží ze sebe vydat to nejlepší. Právě kulturní program o přestávce v poločase se snaží předvést to nejlepší a nejbombastičtější, co může showbusiness nabídnout. Letos se o velkolepou show postarala Kate Perry a na podiu s ní mimo jiné vystoupil i Lenny Kravitz. Show plná šílených kostýmů, ohňostrojů a 3D projekce byla doposud nejsledovanější za celou půl století trvající historii Super Bowlu.

Příští padesátý ročník se bude zajisté snažit zvýšit tuto laťku a zapsat se do historie. Vzhledem k tomu, že místem konání bude San Francisco, bašta baterie fanoušků Metallicy, rozhodli se příznivci kapely apelovat na vedení americké fotbalové ligy. Na stránkách Change.org spustili petici vyzývající vedení NFL k tomu, aby právě Metallica byla zvolena jako hlavní hvězda show pro příští Super Bowl. V textu petice autoři poukazují na vysokou popularitu kapely, její mezinárodní koncertní úspěchy a hlavně na nedostatek rockové hudby na podiu Super Bowlu. Doslova pak ostře volají: "Je na čase aby přeslazení popoví umělci ustoupili pravému americkému metalu. Dejte Americe, co si zaslouží, Metallica vás rozhodně nezklame."

.

K dosažení potřebné hranice 25 000 podpisů již nemá petice daleko, avšak jak se k této otázce nakonec vyjádří vedení NFL není jasné. Ani samotná Metallica se zatím k petici nevyslovila, avšak již v minulosti ukázala, že vystupování na sportovních akcích se nebrání, vlastně spíše naopak. James Hetfield a jeho banda již několikrát spojili svou muziku se spotem, naposledy vloni 21. ledna na utkání NHL San Jose Sharks a LA Kings. Je tedy možné, že se fanoušci dočkají a na Super Bowlu v roce 2016 předvede Metallica show, jakou Amerika doposud neviděla.

Napsal(a):

Zanechat komentář