Muse vypustí drony na Prahou

Britští Muse, kteří jsou dnes považováni za jednu z nejlepších živých kapel současnosti, ohlásili na příští rok turné The Drones World Tour ke své letošní stejnojmenné desce. V jeho rámci se 4. června zastaví v také pražské O2 Aréně.

Muse Muse Zdroj: www.rockwerchter.be

Anglická alternativní rocková trojice MUSE vznikla v roce 1994 v Devonu. Trio Matthew Bellamy, Dominic Howard a Christopher Wolstenholme se dalo dohromady na Teignmouth Community College už v roce 1992. Debutové album Showbiz vyšlo v roce 1999. Ve svém debutu předvedli měkký rockový styl s texty odkazující se především na potíže najít sebe sama a zařadit se do společnosti. Na druhém albu s názvem Origin of Symmetry (2001) skupina experimentovala s neortodoxní instrumentací, jako například kostelní Mellotron, rozšířené soupravy bubnů, více rytmických jazzových figurách, které doplňují toto album založené na hutných a četných kytarových riffech. V roce 2003 vydala kapela své třetí studiové album s názvem Absolution. Muse zde pokračovali ve svém originálním stylu, který ukázali již v předešlém Origin of Symmetry. Celé album je postaveno na hlavním tématu konce světa, které vychází z Bellamyho zájmu o vědu, nadpřirozenost a konspirační teorii.

Čtěte také: Simply Red oslaví ve Foru Karlín své kulatiny

Dne 3. července 2006 vydali Muse své čtvrté studiové album s názvem Black Holes and Revelations, které je opět inspirováno nadpřirozeností a science fiction. Z desky bylo vytvořeno celkem 5 singlů. Páté album Resistance vyšlo v roce 2009 a bylo produkováno nakonec samotnou kapelou, která díky tomuto kroku měla volné ruce v tvorbě. Předposlední album The 2nd Law vyšlo v roce 2012 a kapela si album opět sama produkovala. Dvě písně poprvé v historii kapely napsal a nazpíval basák Chris a pojednávají o jeho překonávání alkoholismu. 

Letos v květnu vydali Muse již sedmou studiovou desku Drones, která je laděna silně protiválečně. Právě k této desce uspořádají turné, které odstartuje 5. dubna 2016 v irském Dublinu a jedna ze zastávek dovede Muse i do Prahy.

 

 

 

Muse se u nás představili už v roce 2010 na festivalu Rock for People, a o dva roky později předvedli v pražské O2 areně famózní show, která potvrdila jejich pověst koncertní špičky. Turné Muse byla vždy označována jako epická, úžasná a ctižádostivá a nadcházející show nebude výjimkou. Pódium v O2 Areně bude stát uprostřed plochy a design scény fanouškům slibuje 360° audiovizuální zážitek.

Vstupenky jsou v předprodeji od pátku 18. září v síti Ticketportal za ceny od 1 290 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář